Park Naukowo-Technologiczny Dworzysko powiatu rzeszowskiego
Trwa nabór na studia na Politechnice Rzeszowskiej
Pożyczki obrotowe w Podkarpackim Funduszu Rozwoju
Oferta edukacyjna 2022/2023 - WSPIA

Przedsiębiorca Roku EY dla Adama Krzanowskiego z Grupy Nowy Styl

Opublikowano: 2014-12-02 22:44:24, przez: admin, w kategorii: Firmy

WARSZAWA, KROSNO. Decyzję o przyznaniu tytułu Przedsiębiorcy Roku 2014 podjęło niezależne jury pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego. Adam Krzanowski będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału konkursu EY World Entrepreneur Of The Year 2015 w Monte Carlo.

Adam Krzanowski, zdobywca tytutłu Przedsiębiorca Roku 2014 EY. Fot. EY

Adam Krzanowski, zdobywca tytutłu Przedsiębiorca Roku 2014 EY. Fot. EY

 

Jury konkursu nagrodziło zwycięzcę „za stworzenie przedsiębiorstwa „kompletnego”, które z sukcesem konkuruje na światowych rynkach utrzymując się w czołówce kluczowych graczy.” Adam Krzanowski jest współzałożycielem i Prezesem Grupy Nowy Styl. Jest to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm meblarskich w Polsce i na świecie. Drugim współzałożycielem i jednocześnie największym wsparciem dla Adama Krzanowskiego od początku działalności firmy jest jego brat - Jerzy, obecnie Wiceprezes Zarządu. Grupa Nowy Styl proponuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania aranżacyjne miejsc pracy i wypoczynku. W jej portfolio znajduje się sześć marek produktowych oferujących meble i krzesła biurowe, fotele i sofy, siedziska stadionowe, teatralne i audytoryjne, a także podłogi drewniane. Ponad 85% jej sprzedaży trafia na rynek eksportowy do niemal 100 krajów na całym świecie, natomiast przychody ze sprzedaży sięgają 1 167 mln zł.

- Wygrał kandydat, który daje nam dobre szanse, żeby pojechać na finał światowy i pokazać, że to jest taka wizytówka Polski z XXI wieku – podsumowuje Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący jury konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Adam Krzanowski będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale konkursu EY World Entrepreneur Of The Year 2015, który odbędzie się 6 czerwca 2015 w Monte Carlo. Zmierzy się tam z laureatami z ponad 50 krajów z całego świata.

 

Adam Krzanowski, Grupa Nowy Styl – zwycięzca w kategorii Produkcja i Usługi

Szef Grupy Nowy Styl został także laureatem w połączonej kategorii Produkcja i Usługi. Jury przyznało tytuł zwycięzcy „za stworzenie modelu biznesowego, który skutecznie połączył produkcję i usługi plasując firmę w czołówce producentów krzeseł i mebli biurowych w Europie i pozwolił na wyznaczanie nowych trendów w zakresie kompleksowych rozwiązań aranżacyjnych miejsc pracy i wypoczynku.”

 

Zwycięzcami i wyróżnionymi w pozostałych kategoriach zostali:

Tomasz Kułakowski, Codilime - Zwycięzca w kategorii Nowy Biznes

Współzałożyciel i prezes firmy zatrudniającej najlepszych polskich programistów – zwycięzców i laureatów międzynarodowych konkursów informatycznych. CodiLime rozwija i wdraża u klientów własny produkt z zakresu uczenia maszynowego i analizy danych, dostarcza narzędzie typu business intelligence (Dealavo.com), a także świadczy usługi z zakresu budowy i zarządzania rozległymi sieciami komputerowymi oraz bezpieczeństwa sieci. Ponad 90 % przychodów CodiLime pochodzi od klientów z Doliny Krzemowej w USA oraz Japonii. Po nieco ponad dwóch latach działalności firma zatrudnia 80 osób.

Nagroda została przyznana „za zbudowanie przedsiębiorstwa, które promuje geniusz polskich informatyków na arenie międzynarodowej.”

 

Marcin Beme, Audioteka – zwycięzca w kategorii Nowe Technologie / Innowacyjność

Twórca Audioteki - serwisu oraz aplikacji mobilnej do słuchania audiobooków. Audioteka działa obecnie w 9 językach i 23 krajach z ambitnym planem dalszego międzynarodowego rozwoju. Aplikacje Audioteki są zainstalowane na ponad 2,5 mln smartfonów, tabletów i samochodów na całym świecie. Firma oferuje swoje aplikacje i audiobooki klientom indywidualnym (b2c) oraz wielkim koncernom (b2b), które dodają aplikację i audiobooki Audioteki do swoich produktów - telefonów czy też samochodów. Celem firmy jest bycie światowym liderem na rynku audiobooków nieanglojęzycznych.

Po raz pierwszy w historii tej nowej kategorii nagroda została przyznana „za nowatorskie połączenie technologii i kultury.”

 

Dodatkowo w tym roku Jury Konkursu zdecydowało o przyznaniu dwóch nagród specjalnych.

Michał Kornacki, Internet Media Services

Architekt powstania spółki IMS SA. Grupa IMS jest międzynarodowym dostawcą wyspecjalizowanych usług z zakresu marketingu sensorycznego w miejscu sprzedaży. Nowoczesne rozwiązania oferowane przez grupę pozwoliły jej osiągnąć pozycję lidera na rynku polskim, jak również rozpocząć rozwój oferty na innych rynkach europejskich. Spółka została dwukrotnie nagrodzona tytułem "Lider Przedsiębiorczości Roku" nadawanym corocznie przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw firmom wyróżniającym się innowacyjnością, konkurencyjnością oraz dynamiką rozwoju. 20 października 2014 roku zadebiutowała na głównym parkiecie GPW.

Nagroda specjalna została przyznana „za innowacyjne podejście do tradycyjnych doznań i procesów zakupowych i osiągnięcie pozycji lidera w segmencie marketingu sensorycznego w Polsce.”

Monika Siecińska-Jaworowska, Suempol

Suempol to jedna z największych na świecie firm przetwórstwa łososia. Jest to rodzinna firma eksportująca 80% swojej produkcji. Poza łososiem firma przetwarza także pstrąga i halibuta, jednak najważniejszym produktem jest łosoś - wędzony zarówno na gorąco jak i na zimno, marynowany oraz świeży. Grupa Suempol zatrudnia ponad 1 200 osób, oprócz fabryki w Bielsku Podlaskim posiada także fabryki w Niemczech i we Francji. Firmę założyli Urszula i Edward Siecińscy, a ich sukcesorką została córka, która z firmy z niewielkiej miejscowości na Podlasiu stworzyła międzynarodowe przedsiębiorstwo współpracujące z największymi sieciami handlowymi w Europie.

Nagroda specjalna została przyznana „za zbudowanie – w oparciu o przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje i wartości – nowoczesnej firmy rodzinnej o międzynarodowym rozmachu, stanowiącej wzór dla wielu polskich przedsiębiorstw.”

 

Jury konkursu zdecydowało o przyznaniu wyróżnienia przedsiębiorcy spoza grona finalistów.

Bogdan Panhirsz, Polskie Składy Budowlane

Grupa PSB istnieje od ponad 16 lat. Jest to największa sieć hurtowni materiałów budowlanych. Obecnie Grupa zrzesza 331 małych i średnich, rodzinnych firmy z terenu całej Polski, które prowadzą handel w 428 składach budowlanych, w 172 marketach PSB-Mrówka oraz w 37 centrach handlowych PSB-Profi. W sumie w placówkach sieci PSB pracuje ponad 11 tysięcy osób.

 

Wyróżnienie zostało przyznane za „skuteczne zintegrowanie środowisk biznesowych w ramach unikalnego przedsięwzięcia: największej i najszybciej rozwijającej się sieci hurtowni materiałów budowlanych.”

II Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd – edycja 2022

 

W finale 12. edycji konkursu znaleźli się ponadto następujący przedsiębiorcy:

 

Krzysztof Biedrzycki oraz Tomasz Biedrzycki - Canpol

Grzegorz Błażewicz - Benhauer

Szymon Grabowski - Getresponse

Krzysztof Grządziel - Guala Closures DGS Poland

Igor Klaja - OTCF

Krzysztof Pruszyński - Pruszyński

Jakub Skałbania - Netwise

Wojciech Wolny - LGBS

Zenon Ziaja - Ziaja

 

W konkursie EY Przedsiębiorca Roku wyłaniani są najlepsi twórcy firm, wizjonerzy z pasją, którzy poprzez swoje produkty i usługi są ambasadorami Polski na rynkach zagranicznych. Jury ocenia kandydatów pod kątem ich przedsiębiorczości, strategię firmy, jej wyniki finansowe, a także innowacyjność. To, co decyduje o zwycięstwie to także działalność międzynarodowa przedsiębiorcy i jego relacje z pracownikami i lokalną społecznością.

 

- Cechą większości tegorocznych finalistów konkursu jest szerokie spojrzenie na biznes. Dla części przedsiębiorców Polska jako rynek, to już zbyt mało. Niektórzy najpierw zaczynali za oceanem, żeby dopiero później zaszczepić swój biznes tu, na miejscu. Laureaci to wizjonerzy z pasją, którzy z taką samą konsekwencją rozwijają swoje zainteresowania jak i firmy. Na forum międzynarodowym zaprezentujemy w przyszłym roku kandydata, który jest uosobieniem polskiego ducha przedsiębiorczości w jego najnowocześniejszym i zgodnym z wszelkimi standardami innowacyjności wydaniu. – mówi Barbara Górska, Dyrektor Konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

 

Dotychczasowymi zwycięzcami polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku byli: Krzysztof Pawłowski, Zbigniew Sosnowski, Tadeusz Winkowski, Maciej Duda, Dariusz Miłek, Michał Kiciński i Marcin Iwiński, Ryszard Florek, Krzysztof Pawiński, Ewald Raben oraz Andrzej Wiśniowski, a z Podkarpacia Piotr Mikrut, prezez i założyciel Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA.

 

W skład niezależnego od EY Jury wchodzą przedsiębiorcy, liderzy opinii oraz laureaci poprzednich edycji konkursu:

 

Jan Krzysztof Bielecki – Przewodniczący Jury, Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów

Leszek Czarnecki - Przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Holding

Andrzej Dębowski - Prezes DIE Inwestycje

Ryszard Florek - Przedsiębiorca Roku 2010, Prezes Zarządu FAKRO

Jerzy Koźmiński - Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Piotr Mikrut - Przedsiębiorca Roku 2009, Prezes Zarządu Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka

Krzysztof Pawiński - Przedsiębiorca Roku 2011, Prezes Grupy Maspex Wadowice

Ewald Raben - Przedsiębiorca Roku 2012, Prezes Grupy Raben

Jacek Siwicki - Prezes Enterprise Investors

Andrzej Wiśniowski – Przedsiębiorca Roku 2013, założyciel i twórca marki WIŚNIOWSKI

 

Partnerzy konkursu: PKO Bank Polski, PKN Orlen, KGHM, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Gazeta Wyborcza, Harvard Business Review Polska, TOK FM, TVN24, TVN24 BiŚ. Partner Gali Finałowej: WP.PL

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich stronom trzecim. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Uznajemy, że kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.

Więcej o plikach cookies można dowiedzieć się na uruchomionej przez IAB Polska stronie: http://wszystkoociasteczkach.pl.

Zamknij