Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Nowe środki na trasy rowerowe i transport zbiorowy

Opublikowano: 2014-06-13 20:03:55, przez: admin, w kategorii: Biznes

POLSKA WSCHODNIA. Posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Wiceminister Iwona Wendel. Fot. Adam Cyło

Wiceminister Iwona Wendel. Fot. Adam Cyło

 

W środę (11 czerwca 2014 r.) w Warszawie odbyły się obrady XVIII Komitetu Monitorującego Program Rozwój Polski Wschodniej.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

- Poprawa jakości infrastruktury komunikacyjnej, podniesienie bezpieczeństwa i komfortu podróży to tylko niektóre rezultaty projektów infrastrukturalnych, wspartych środkami z Programu Rozwój Polski Wschodniej – mówiła wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel, która prowadziła obrady.

Wiceszefowa resortu dodała, że istotnym aspektem tych przedsięwzięć jest także wzrost atrakcyjności terenów inwestycyjnych.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

- Uzbrojono 197 ha terenów inwestycyjnych w 14 miejscowościach Polski Wschodniej, 27 przedsiębiorców ulokowało tam inwestycje tworząc 550 nowych miejsc pracy - dodała.

Wiceminister Wendel przypomniała również o głównych zmianach w Programie Rozwój Polski Wschodniej.

- Wolne środki z działań w obszarze infrastruktury turystyki kongresowej i targowej zostaną przeznaczone na projekty z zakresu miejskiego transportu zbiorowego; natomiast środki z projektów promujących zrównoważony rozwój turystyki zasilą przedsięwzięcia związane z rozwojem tras rowerowych - wskazała.