Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Budynek KUL w Stalowej Woli dokończony

Opublikowano: 2014-05-05 15:49:51, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

STALOWA WOLA. Miasto nie straci wielomilionowej dotacji.

Fot. SkanskaFot. SkanskaFot. SkanskaFot. Skanska
Fot. Skanska
Fot. Skanska

Fot. Skanska

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Pechowa inwestycje, jaką jest budynek Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli została zakończona. Segment dydaktyczny KUL znajduje się przy ul. Kwiatkowskiego w Stalowej Woli. Będzie się tu mieścił Wydział Inżynierii Materiałowej KUL. Trwają ostatnie odbiory.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Inwestycja trwała od 2011 roku. Dwóch wykonawców upadło. Trzeci przetarg wykonała Skanska, która doprowadziła prace do końca .

Obiekt ma pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Ma 5,8 tys. m² powierzchni całkowitej, w tym prawie 3 tys. m² powierzchni użytkowej.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu unijnego „Stworzenie kompleksowej bazy naukowo-dydaktycznej i socjalnej dla uczelni wyższych w Stalowej Woli, jako ośrodka intensyfikacji rozwoju gospodarczego i społecznego Polski Wschodniej”.

Wartość całego projektu to 84,5 mln zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej 60 mln zł. Projekt realizuje miasto Stalowa Wola. Inne jego elementy Biblioteka Uniwersytecka w Stalowej Woli oraz budynek Politechniki Rzeszowskiej filia w Stalowej Woli.