Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Radni Rzeszowa przeciw rozszerzeniu miasta

Opublikowano: 2014-03-28 17:35:10, przez: admin, w kategorii: Samorządy

RZESZÓW. Koalicja SLD Rozwój Rzeszowa i Platforma Obywatelska prawdopodobnie zostanie zerwana.

Mapa z proponowanymi zmianami. Fot. Adam Cyło

Mapa z proponowanymi zmianami. Fot. Adam Cyło

 

Dziś (piątek, 24 marca 2014) odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Miasta Rzeszowa. W programie był tylko jeden punkt „Wyrażenie opinii w przedmiocie połączenia miasta Rzeszowa z Gminą Trzebownisko”. Głos zabrał tylko radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Konrad Fijołek. Zachęcał do poparcia projektu.

- Młodzi ludzie rozumieją ten trend i nie do końca rozumieję nasze decyzje – mówił radny, powołując się na opinie ze spotkań z mieszkańcami.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Za projektem glosowało 9 radnych z SLD i Rozwoju Rzeszowa, przeciw 12 z Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Oznacza to, że uchwała nie przeszła.

Po sesji przewodnicząca klubu PO Jolanta Kaźmierczak mówiła dziennikarzom, że należy współpracowac z okolicznymi gminami, a nie dążyć do zmiany granic. Szef klubu PiS Jerzy Cypryś przekonywał, że należy urbanizować tereny, które już są w granicach miasta.

Zarówno Jolanta Kaźmierczak, jak i Jerzy Cypryś zaprzeczyli, by między ich klubami doszło do koalicji.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

- Radni PO i PiS zawiązali koalicję przeciw rozwojowi Rzeszowa, szansa na to by Rzeszów zajmował ważne miejsce na mapie Polski i Europy zostaje odłożona do wyborów - mówił z kolei Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący rady. - Mam nadzieję, że po wyborach mieszkańcy wyślą ich na emeryturę.

Dodał, że formalną koalicję SLD-RR-PO trzeba będzie w tej sytuacji formalnie rozwiązać.

ac