Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Laboratorium Międzyuczelniane w Stalowej Woli już działa

Opublikowano: 2014-03-22 15:11:22, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

STALOWA WOLA. Nowoczesne urządzenia dla podkarpackich uczelni.

Pokaz możliwości zrobotyzowanego stanowiska do spawania laserowego.

Pokaz możliwości zrobotyzowanego stanowiska do spawania laserowego.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Konferencją w piątek, 21 marca 2014 która odbyła się w auli Ośrodka Zamiejscowego Politechniki Rzeszowskiej oraz w Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli oficjalnie zakończono proces budowy Laboratorium Międzyuczelnianego przy Inkubatorze.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Projekt prowadziło miasto Stalowa Wola, a dofinansowanie pochodziło z unijnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Wartość projektu to 29 mln zł, koszt dotacji 26 mln zł.

Do laboratorium zaawansowanych technik laserowych kupione zostały: zrobotyzowany system spawania laserowego, stanowisko do laserowego mikronapawania z oprzyrządowaniem, urządzenia do określania stanu i parametrów powierzchni, defektoskop ultradźwiękowy do badań metodą Phased Array, zestaw do opracowywania modeli 3D, helowy detektor szczelności.

Z kolei do laboratorium wysoko zaawansowanych materiałów i struktur kompozytowych zakupiono: skaningowy mikroskop elektronowy z przystawką EDS, spektrometr FT-Raman z zintegrowaną przystawką FT-IR oraz mikroskop podczerwieni, spektrometr ramanowski z mikroskopem optycznym oraz skaningowy mikroskop sił atomowych (AFM), dyfraktometr rentgenowski, spektrometr fotoelektronów XPS, mikroskopy optyczne- 2 szt., uniwersalny wysokorozdzielczy skaner wolumetryczny wraz z systemem komputerowym, spektrometr ICP-OES, spektrometr ICP-MS z laserową ablacją, mikroanalizator rentgenowski.