Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Rozbudowa ulicy Lubelskiej w Rzeszowie zakończona

Opublikowano: 2013-10-25 17:22:35, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

RZESZÓW. Na drodze z Rzeszowa w kierunku lotniska w Jasionce już bez utrudnień.

Fot. transport.erzeszow.plPrace na ulicy Lubelskiej w czerwcu 2013 roku. Fot. Adam Cyło
Fot. transport.erzeszow.pl

Fot. transport.erzeszow.pl

 

Dzisiaj (25 października) nastąpiło oficjalne oddanie do użytku wyremontowanej ulicy Lubelskiej w Rzeszowie. Zakres robót obejmował rozbudowę jezdni ulicy Lubelskiej na długości 3 km, budowę drugiej jezdni od ul. Borowej do granicy miasta, przebudowę istniejących skrzyżowań i budowę nowych, przebudowę chodników, ścieżki rowerowe na całym odcinku, ekrany akustyczne. Poza tym powstała kanalizacja deszczowa.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Nowo wybudowany odcinek jezdni od ulicy Borowej do granic miasta umożliwi sprawniejszą komunikację przy wjeździe i wyjeździe z miasta.

- Rzeszów posiada obecnie wszystkie drogi dwujezdniowe do granic Rzeszowa – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - Zachodziła potrzeba wybudowania jeszcze tego odcinka w kierunku Lublina.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Zadanie realizowane w ramach projektu pn. „Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic” jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013.

Koszt inwestycji - to 29, 3 mln zł brutto. Roboty trwały od kwietnia 2012 do września 2013 roku.

Rozbudowa drogi krajowej nr 19 od granicy miasta do skrzyżowania z al. Wyzwolenia wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Wykonawcą była portugalska firma Mota- Engil Central Europe S.A.

Więcej o: transport, RPW, Mota Engil