Umowa na budowę mostu na Sanie w gminie Dydnia wreszcie podpisana
POWIAT BRZOZOWSKI. Wreszcie, bo pierwsze rozstrzygnięcie przetargu nastąpiło jeszcze w listopadzie. Potem zaczął się maraton odwołań i unieważnień kolejnych wyborów.
Przypomnijmy, na przetarg starostwa powiatowego w Brzozowie wpłynęło aż 14 ofert. Pod koniec listopada (22.11.) starostwo poinformowało, że zwycięzcą przetargu została dębicka firma Remost z ceną oferty 49 877 721 zł (co ciekawe, w komunikacie o wyborze wykonawcy i zestawieniu punktowym wszystkich oferentów, nie uwzględniono firmy Sarinż - nie było też informacji o wykluczeniu jej oferty).
Jednak już 11 grudnia na platformie zakupowej powiatu pojawił się komunikat o unieważnieniu wyboru wykonawcy inwestycji i o przystąpieniu do ponownej oceny ofert. W czwartek (04.01.) starostwo poinformowało, że nowym zwycięzcą postępowania jest firma Sarinż, która złożyła w przetargu najtańszą oferę (46 669 650 zł - limit kosztów 62 959 930 zł).
Tyle tylko, że wkrótce pojawiło się kolejne odwołanie, a w ślad za nim następne unieważnienie wyboru wykonawcy. I znów trzeba było analizować oferty. Wszystko wyjaśniło się dopiero 1 marca. Dotyczasowy zwycięzca przetargu już się nie zmienił. Postępowanie wygrała firma Sarinż z Warszawy i to z nią pod koniec ubiegłego tygodnia starostwo w Brzozowie podpisało umowę na wykonawstwo inwestycji.
Przypomnijmy, na realizację przedsięwzięcia starostwo uzyskało w Ministerstwie Infrastruktury dofinansowanie w wysokości 80 proc. wartości budowy.
Nowy most połączy miejscowości Niewistka i Jabłonica Ruska. Na tę inwestycję mieszkańcy czekają od lat. Póki co muszą korzystać z przeprawy promowej. Dokumentację projektową opracowało Biuro Inżynierskie MostRes. Sama budowa potrwać ma 33 miesiące.
Nowy most ma być obiektem wieloprzęsłowym o długości 301,6 m i szerokość 17,3 m. Przeprawa została zaprojektowana tak, aby zbytnio nie ingerować w otaczające środowisko i swoją formą nawiązywała do otoczenia (za dokumentacją przetargową). Przez most przebiegać będzie dwukierunkowa jezdnia oraz ścieżka pieszo-rowerowa.
Planowana inwestycja obejmuje również budowę i przebudowę kilkuset metrów dróg dojazdowych, modernizację okolicznych skrzyżowań, budowę oświetlenia i pozostałej infrastruktury technicznej. Wzmocnienia będą też wymagały brzegi rzeki.
Inżynierem nadzoru nad inwestycją będzie firma BKB Projekt z Haczowa (wygrała przetarg z ceną oferty 284 130 zł).
Fot. powiat brzozowski