Nowy budynek dydaktyczny dla uczelni w Tarnobrzegu zbuduje firma Anna-Bud
TARNOBRZEG. Oferta warszawskiej firmy była jedyną, jaka wpłynęła na przetarg. Do tego jej cena mieściła się w założonym przez uczelnię limicie kosztów - 50 mln zł.
Nie powinno więc specjalnie dziwić, że od otwarcia oferty do jej wyboru minęło zaledwie osiem dni. A Firma Budowlana Anna-Bud wygrała przetarg z ceną oferty 46 098 757 zł. Dokumentację projektową opracowała krakowska pracownia Dresler Studio Architektura i Urbanistyka.
Nowy budynek dydaktyczny ma służyć m.in. do kształcenia studentów na kierunkach ratownictwo medyczne, psychologia i bezpieczeństwo wewnętrzne.
Obiekt powstanie na należącej do uczelni działce o powierzchni 0,823 ha. Powierzchnia użytkowa wyniesie 3 505,5 m2, zaś całkowita 4 140 m2.
Na poziomie podpiwniczenia znaleźć się mają głównie pomieszczenia techniczne, w tym: rozdzielnia przyłącza energetycznego, wymiennikownia ciepła, instalacja pompy ciepła, magazyn ogólny oraz pomieszczenie na odpady podlegające utylizacji. Do tego pokój socjalny dla personelu z działu gospodarczego.
Na parterze planuje się zlokalizowanie: sali do walki wręcz/fitnessu/aerobiku, przestrzeni dla kierunku „Ratownictwo Medyczne - pomieszczenie dla karetki, kabina dezynfekcyjna, mini SOR, pomieszczenie symulacji wirtualnej rzeczywistości.
Na tym poziomie znaleźć się mają również: pokoje nauczycielskie, serwerownia i pokoje dla informatyków, pomieszczenie do rekrutacji kandydatów na studia, kafeteria dla studentów i pracowników, strefa relaksu dla studentów (fotele, kanapy), część hotelowa dla nauczycieli akademickich przyjeżdżających na zajęcia dydaktyczne (3 pokoje z łazienkami, 1 apartament, wspólna kuchnia dla pokoi hotelowych), duży hall oraz szatnie i sanitariaty.
Na I piętrze zlokalizowane zostaną sale przeznaczone dla kierunku Ratownictwo Medyczne (sale ćwiczeniowe wyposażone w sprzęt multimedialny, pomieszczenia kontrolne z lustrami weneckimi, magazyn sprzętu medycznego, szatnia dla studentów i strefa relaksu), dla kierunku Psychologia (gabinety terapii i wspomagania rozwoju, pracownia psychologii poznawczej, sale dydaktyczne, pomieszczenie symulacji wirtualnej rzeczywistości, aula wykładowa) oraz dla kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne (włącznie ze strzelnicą). Do tego na I piętrze znajdzie się rektorat.
I wreszcie ostatni poziom. Tu znajdą się sala konferencyjno-wykładowa, sala posiedzeń senatu, sala nauki języków obcych, sala do nauki informatyki, pomieszczenie biurowo-socjalne do obsługi posiedzeń senatu.
Na dachu budynku zainstalowana zostanie fotowoltaika (ta znajdzie się też na dachach wiat parkingowych). Oczywiście zagospodarowany ma zostać również teren wokół obiektu. Powstaną miejsca parkingowe, strefa rowerowa, pojawią się też nasadzenia zieleni.
Fot.
.