Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Budowa kompleksu wodno-rekreacyjnego w Gniewczynie coraz bliżej?

Opublikowano: 2023-09-19 11:44:27, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

GMINA TRYŃCZA. Ceny ofert w powtórzonym postępowaniu dają szansę na zakończenie go z sukcesem.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Gmina szacuje koszt inwestycji (a właściwie jej I etapu) na 10 550 000 zł. W pierwszym przetargu najtańsza oferta wyceniona była prawie 4 mln wyżej, a dalej było jeszcze gorzej. W drugim postępowaniu cena najtańszej oferty, firmy Usługi Stolarsko-Budowlane Marek Kurpiel z Tyniowic, wynosi 10 350 000 zł. Tylko niewiele droższa jest propozycja leżajskiego Głównego Ośrodka Certyfikacji i Nadzoru - 10 639 500 zł. Oczywiście i teraz przytrafiły się bardzo drogie oferty, a ta najdroższa wyceniona została na 26 801 002 zł (OBO Polska z Rzeszowa).

 

Program funkcjonalno-użytkowym planowanej inwestycji jest już gotowy. Dodajmy również, że na realizację przedsięwzięcia tamtejszy samorząd otrzymał 9,5 mln zł dofinansowania z Programu „Polski Ład”.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Kompleks powstać ma przy miejscowym akwenie. Na razie gmina zamawia realizację inwestycji „zaprojektuj i wybuduj” tylko części docelowego zagospodarowania całego terenu. Chodzi o m.in. o budowę budynku gastronomicznego z zapleczem socjalnym, pawilonów sanitarnych, kilku domków, wiat z siedziskami, altan rekreacyjnych, mola i placów zabaw.

 

Do tego teren ma zostać uzbrojony w całą infrastrukturę techniczną (wszystkie przyłącza, oświetlenie i monitoring).

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Docelowo cały kompleks wodno-rekreacyjny ma zostać podzielony na kilka stref. Będzie tam i kąpielisko z wydzielonymi miejscami dla różnych grup wiekowych, plaża, wyspa z wieżą widokową, boiska do gier plażowych, skatepark, park linowy, ścianki wspinaczkowe i mała scena z widownią. Powstać ma również pole namiotowe z miejscami dla kamperów, alejki komunikacyjne i budynek magazynowy do przechowywania sprzętu wodnego po sezonie.

 .