Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Ponownie trzy oferty na rozbudowę krytej pływalni „Delfin” w Ustrzykach Dolnych

Opublikowano: 2023-09-18 22:23:56, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

USTRZYKI DOLNE. Gmina oszacowała koszt inwestycji na 7 793 877 zł. To już drugie postępowanie dotyczące tego zadania.

Fot. ustrzyki-dolne.pl

Fot. ustrzyki-dolne.pl

 

O kontrakt nadal walczą ci sami wykonawcy, co w pierwszym przetargu. Tym razem najtańszą ofertę złożyła firma Karpat-Bud z Głogowa Młp. - 9 986 370 zł (11 340 600 zł w I postępowaniu). Oferta dębickiej firmy Grześki, wyceniona została na 10 704 787 zł (9 998 670 zł). Z kolei Texom z Krakowa zaproponował teraz cenę 12 235 161 zł (14 143 052 zł).

 

Przypomnijmy, dokumentację projektową rozbudowy pływalni opracowała Autorska Pracownia Projektowa Marioli Sidor). Przedsięwzięcie zdobyło 3,3 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Hala pływalni zostanie rozbudowana od zachodniej strony. Nowa część basenu ma mieć dwie kondygnacje, które w niektórych miejscach rozbudowane zostaną do trzykondygnacyjnego budynku. Na dachu obiektu zamontowana zostanie instalacja fotowotaiczna.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Powierzchnia użytkowa budynku hali basenowej po przebudowie wyniesie 3 155 m2 (przed inwestycją 2 788 m2).

 

W nowej części na poziomie parteru przewidziano nowy basen z atrakcjami oraz jacuzzi wolnostojące. „Poprzez zaprojektowany łącznik z brodzikiem do płukania stóp oraz natryskiem będzie można przejść do holu, z którego dostępne są sauny, tężnia solna oraz komunikacja na zewnątrz budynku i na wyższy poziom. Na pierwszym piętrze w rozbudowywanej części zaprojektowano lodziarnię, która będzie integralną częścią istniejącej kawiarni (…) Najniższą kondygnację stanowią istniejące szatnie zewnętrzne oraz podbasenie pod projektowaną częścią hali basenowej”.

 

Rozbudowa hali basenowej to jednak tylko część planowanej inwestycji. Obok obiektu powstanie jeszcze m.in. nowy basen dla dzieci z licznymi atrakcjami i dwie piaskownice. Zmodernizowane zostanie także oświetlenie terenu basenu, powstaną nowe miejsca parkingowe.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Inwestycja miałaby potrwać 22 miesiące.