Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Jeden chętny na realizację kolejnych prac przy renowacji dworu Pilińskich w Tarnowcu

Opublikowano: 2023-09-12 12:30:50, przez: admin, w kategorii: Region

GMINA TARNOWIEC. Docelowo powstać ma tam Gminny Ośrodek Kultury. Inwestycja jest realizowana krok po kroku, w miarę pozyskiwania zewnętrznego dofinansowania.

Jeden chętny na realizację kolejnych prac przy renowacji dworu Pilińskich w Tarnowcu

 

Tym razem gmina szuka wykonawcy prac, na sfinansowanie których otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury. Ich zakres nie jest specjalnie duży. Chodzi m.in. o wykonanie i uzupełnienie tynków i oddtworzenie zewnętrznych schodów. Stąd i szacunkowy koszt robót wynosi jedynie ok. 320 tys. zł. A wygląda na to, że będzie jeszcze taniej. Jedyny oferent, firma Buditrex z Krosna, zaoferował cenę 273 675 zł.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Gmina nabyła obiekt od poprzednich właścicieli kilka lat temu. Ich pomysl na zagodpodarowanie dworu nie wypalił (gastronomia i hotel). Przerosły ich również koszty remontu budynku. Gmina po zakupie przeprowadziła szerokie konsultacje wśród mieszkańców i okazało się, że chcieliby oni, aby obiekt został przeznaczony na cele kulturalne.

 

Według koncepcji gminy, docelowo piwnice dworu zajmować mają głównie przestrzenie wystawowe. Na parterze z kolei znajdą się m.in. sale wielofunkcyjne (także konferencjne) i zaplecze kuchenne, zaś na piętrze pracownie, m.in. muzyczne, plastyczne, multimedialne, itd. Strych, to już podręczne magazynki i pomieszczenia techniczne.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Nie zapomniano także o zagospodarowaniu otoczenia dworu.