Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

W „Bieszczad.ski” w Wańkowej kończy się budowa najdłuższej w Polsce tyrolki

Opublikowano: 2023-09-03 23:44:56, przez: admin, w kategorii: Firmy

GMINA OLSZANICA, POWIAT LESKI. Jej oddanie planowane jest już w tym miesiącu. Będzie to kolejna, po torze tubingowym, atrakcja oddana do użytku w Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu „Bieszczad.ski”.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay/CC0

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay/CC0

 

W Wańkowej cieszą się, że będzie to najdłuższa tyrolka nie tylko w Polsce, ale też w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Innymi słowy: podpinasz się i w drogę! Chciałbyś zejść, a tu nie ma jak. Trzeba jechać i jechać... A dokładnie to 1 350 m. Tyrolka będzie wyposażona w dwie liny i przygotowana dla dwóch pozycji zjazdowych - na siedząco i leżąco. W najwyższym punkcie będzie miała 50 m wysokości. Powstaną też dwie stacje (górna i dolna). Zakupiony zostanie również niezbędny osprzęt: wózki elektryczne (kontrolujące płynny przejazd), wyposażenie umożliwiające zjazd tyrolski w pozycji siedzącej (30 sztuk) oraz w pozycji leżącej (15 sztuk).

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Wykonawcą jest katowicka firma Tubingsystem. Koszt, bagatela 2 239 889 zł.

 

Przypomnijmy, kilka tygodni temu w Wańkowej uruchomiony został także tor tubingowy (pontonowy) o długości aż 370 m. Jego wykonawcą również była firma z Katowic.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu Bieszczad.ski funkcjonuje od nieco ponad roku. Wówczas zakończył się jednak dopiero pierwszy etap jego budowy. Powstała tam bogata infrastruktura narciarska. Inwestycję zrealizowano dzięki sporemu dofinansowaniu, m.in. z RPO WP, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, czy z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 .