Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie będzie miało system poczty pneumatycznej

Opublikowano: 2023-06-08 16:16:02, przez: admin, w kategorii: Region

RZESZÓW. System ma zoptymalizować transport próbek krwi, jej składników oraz dokumentacji pomiędzy poszczególnymi pracowniami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie będzie miało system poczty pneumatycznej

 

A tych pracowni jest sporo. W końcu to kilka kondygnacji. Począwszy np. od działu dawców i pobierania, przez pracownię badań konsultacyjnych, pracownię czynników zakaźnych przenoszonych przez krew, pracownię biologii molekularnej aż po pracownię serologii grup krwi. Dodajmy do tego jeszcze konieczność stworzenia centrum sterujące całym systemem.

 

Zapewne większość z czytelników mniej więcej zna takie systemy np. z filmów i materiałów dokumentalnych. Tak tak, coś trafia do pojemnika, ten do rury i tą - dzięki specjalnym dmuchawom - pod wskazany „adres” w budynku. Tyle tylko, że tak to wygląda w tej prymitywniejszej formie.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

System, jaki ma zostać zamontowany w RCKiK będzie w zasadzie całkowicie zautomatyzowany. Kiedy czyta się jego opis... Czego tam nie ma! Czujniki takie i siakie, wszelkie możliwe zabezpieczenia - od czipów po karty z kodami rejestrującymi ruch w systemie. Jakby nie było to krew! I oczywiście, cały system będzie wpięty w sieć komputerową Centrum.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami, to odsyłamy do dokumentacji przetargowej na stronie RCKiK. Po lekturze sami się przekonacie, że - jeśli ktoś miałby jakieś obawy - nie ma takiej możliwości, aby - dajmy na to - krew oddał Kowalski, ta po drodze zamieniła się w tę Nowaka, a na końcu okazało się, że to jednak krew Malinowskiego. Nie ma szans!

 

RCKiK czeka na oferty do 22 czerwca.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Fot. RCKiK Rzeszów

 

 

Więcej o: miasto Rzeszów, krew