Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Budynek „B” Uczelni Państwowej w Sanoku przejdzie generalny remont

Opublikowano: 2023-06-03 22:37:38, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

SANOK. Modernizacja obiektu ma w poprawić w znacznym stopniu infrastrukturę edukacyjną uczelni.

Uczelnia Państwowa w Sanoku zmodernizuje dwa swoje budynki

 

Jeszcze w połowie ubiegłego roku uczenia ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej generalnego remontu dwóch swoich obiektów: „A” i „B” przy ul. Mickiewicza. Oba są zabytkowe. Pierwszy z nich został zbudowany w 1908 r., drugi zaś w 1903 r. To częściowo podpiwniczone, dwukondygnacyjne budynki z nieużytkowym poddaszem. Powierzchnia użytkowa budynku „A” wynosi 1 647 m2, a budynku „B” 1 634 m2.

 

Postępowanie wygrała wrocławska pracownia Architektura Plus Design Studio. Po kilku miesiącach od zlecenia, Uczelnia Państwowa ogłosiła przetarg na realizację prac - na razie – w jednym z tych budynków.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Postawiła więc na rozwój bazy dydaktycznej. W budynku „B” znajdą się bowiem głównie sale wykładowe i ćwiczeniowe, laboratoria i specjalistyczne pracownie dla studentów. Budynek „A” po remoncie służyć ma zaś administracji uczelni (rektorat, sala senatu, kwestura, itd.).

 

Budynek „B” przejść ma generalny remont i modernizację: od piwnic aż po wymianę dachu. Zyska też nowe elewacje, wnętrza zostaną wyremontowane, wymienione niektóre instalacje, otrzyma też nową stolarkę okienną i drzwiową. Wnętrza zostaną również nieco inaczej zaaranżowane. Całość uzupełnić ma winda oraz instalacja fotowoltaiczna.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Remont miałby potrwać do sierpnia 2024 r. Uczelnia czeka na oferty do 19 czerwca.

 .