Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Poszukiwany młodzieniec chciał uciec policji. Rozbił auto w rowie

Opublikowano: 2023-06-03 20:14:47, przez: admin, w kategorii: Region

KRAJ.

Fot. policjaFot. policjaFot. policja
Fot. policja

Fot. policja

 

Wczoraj po godz. 19.00 do dyżurnego chełmskiej komendy wpłynęło zgłoszenie za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że po miejscowości Skordiów z nadmierną prędkością i piskiem opon  porusza się osobowy opel, którego kierujący może być pijany. Z informacji wynikało, że pojazd odjechał w kierunku pobliskiego lasu.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Na miejsce pojechali policjanci z Komisariatu w Dorohusku (Lubelskie). Widząc opisywanego opla mundurowi włączyli sygnały do zatrzymania, jednak kierowca nie zatrzymał się tylko ruszył do ucieczki.

Uciekając po drodze wjechał nagle do rowu i tam się zatrzymał. Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Okazało się, że pojazdem podróżowały trzy osoby. Za kierownicą opla siedział 22-latek, który nie dość, że nie miał uprawnień do kierowania, to w dodatku był poszukiwany przez sąd do odbycia kary 2 miesięcy pozbawienia wolności. Pasażerami z kolei byli jego znajomi w wieku 30 i 41 lat. Starszy z mężczyzn w wyniku wypadku doznał obrażeń i został hospitalizowany.

Sprawca wypadku- 22-letni mieszkaniec Chełma trafił do policyjnego aresztu. Był trzeźwy. Pobrana została od niego krew do badań.

22-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie wypadku i jazdę bez uprawnień. Może mu grozić za to do 5 lat więzienia.

Po usłyszeniu zarzutów młody mężczyzna trafi za kratki, gdzie odsiedzi wcześniej zasądzony wyrok. O kolejnym wymiarze kary za wczorajsze zdarzenie niebawem zadecyduje sąd.