Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Nowa Sarzyna z dofinansowaniem z BGK na budowę nowego bloku

Opublikowano: 2023-06-01 13:22:07, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

NOWA SARZYNA. Dofinansowanie wyniesie 7,5 mln zł. To pomoc w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego, które zostanie przeznaczone jako finansowy udział gminy w planowanej inwestycji.

Nowa Sarzyna z dofinansowaniem z BGK na budowę nowego bloku

 

Jak informuje gmina, przewidywany koszt budowy wynieść może 28,5 mln zł. Rozpoczęcie inwestycji wstępnie planowane jest na wrzesień.

 

Nowy budynek wielorodzinny, w skład którego wejdzie 71 mieszkań, powstać ma przy ul. Konopnickiej.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

-Dla naszego samorządu to ważny moment, bo ostatni blok został wybudowany w Nowej Sarzynie 31 lat temu. Gmina wniosła wkład do tego projektu o wartości około 15 mln zł, a składają się na niego pozyskane dofinansowania, m.in. z Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Budownictwa Socjalnego i Komunalnego oraz przekazanie terenu pod inwestycję. Mamy już gotowy projekt i pozwolenie na budowę. - informuje Andrzej Rychel, burmistrz Nowej Sarzyny.

 

W budynku powstaną mieszkania w trzech metrażach: 43, 57 i 67 m2. Oferowane lokale będą praktycznie gotowe do zamieszkania. Będzie to budynek w wysokim standardzie, z zastosowanymi nowoczesnymi rozwiązaniami, efektywny energetycznie i przyjazny dla środowiska. Projekt obejmuje także urządzenie terenu wokół budynku i powstanie miejsc parkingowych.

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to mieszkania mają zostać oddane do użytku w lipcu 2025 r.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Fot. Nowa Sarzyna