Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Są pieniądze na rozbudowę Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Przemyślu

Opublikowano: 2023-05-30 22:20:47, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

POWIAT PRZEMYSKI. Przetarg na realizację inwestycji powinien zostać ogłoszony już w najbliższym czasie.

Fot. powiat przemyski

Fot. powiat przemyski

 

Póki co dyrekcja placówki podpisała z urzędem marszałkowskim umowę na realizację rozbudowy przemyskiego ZOL-u.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul. Jasińskiego 15 w Przemyślu będzie rozbudowany o nowe skrzydło użytkowe. W ramach inwestycji powstaną m.in. pokoje dla kolejnych 30 podopiecznych i oddział rehabilitacji.

 

Nowe skrzydło zakładu przeznaczone będzie na realizację świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki długoterminowej i rehabilitacji osób niepełnosprawnych - zarówno pacjentów zakładu jak i osób z zewnątrz. Rozszerzenie zakresu świadczeń usług medycznych, a w szczególności usług rehabilitacyjnych poprzez zwiększenie ilości pomieszczeń do ogólnodostępnej rehabilitacji, terapii i edukacji osób niepełnosprawnych, umożliwi zwiększenie ilości wykonywanych zabiegów rehabilitacyjnych bądź rozpoczęcia realizacji zabiegów dotychczas nie wykonywanych w zakładzie, a tym samym skrócenie czasu oczekiwania na realizację zabiegów rehabilitacyjnych (obecnie czas oczekiwania na rehabilitację wynosi ok.6 miesięcy).

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 6 158 000 zł i sfinansowany zostanie w 50 proc. ze środków pozyskanych przez ZOL z województwa podkarpackiego, będących w dyspozycji Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.