Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Zagospodarowanie bulwarów w Jarosławiu raczej dalej niż bliżej

Opublikowano: 2023-05-18 13:52:08, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

JAROSŁAW. Kolejny przetarg na realizację tej inwestycji został właśnie unieważniony.

Fot. jaroslaw.pl

Fot. jaroslaw.pl

 

A przetargów było już kilka. Z każdym kolejnym ceny ofert co prawda spadają, ale ubywa też wykonawców, chętnych do podjęcia się realizacji inwestycji. Do ostatniego stanął już tylko jeden wykonawca. Jak tak dalej pójdzie, to mieszkańcy zagospodarują sobie te bulwary w jakimś czynie społecznym.

 

Miasto na zagospodarowanie bulwarów zarezerwowało 7 178 163 zł. W pierwszym przetargu cena najtańszej oferty była wyższa od założonego limitu o blisko 1,4 mln zł, w drugim już tylko ok. 730 tys. zł., a w trzecim... niestety, znów brakowało 711 796 zł. Cena oferty złożonej przez MK-Budowy z Tyniowic (jedyny oferent) wynosiła 7 889 959 zł.

 

Nie o samą cenę jednak poszło. Miasto po prostu musiało ofertę odrzucić z powodów formalnych.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Przypomnijmy, planowana inwestycja polegać ma na zagospodarowaniu terenów nadrzecznych, zlokalizowanych na prawym brzegu Sanu w Jarosławiu. Powstać ma wielofunkcyjny, ogólnodostępny, kompleks rekreacyjny. Teren należy w części do miasta, w drugiej zaś do „Wód Polskich” (miasto zdobyło prawo do dysponowania nimi). Zanim rozpocznie się realizacja inwestycji, konieczna będzie rozbiórka części starej, znajdującej się na bulwarach, infrastruktury, m.in. lamp, okablowania i betonowego boiska.

 

Na zakres inwestycji składać się mają: budowa budynku administarcyjno-magazynowego z częścią socjalną z instalacjami wewnętrznymi (budynek obsługi bulwarów), budowa amfiteatru terenowego z miejscem na scenę terenową, budowa boiska do siatkówki plażowej wraz z trybunami oraz boisk do siatkówki i koszykówki oraz piłki nożnej, budowa pomostu pływającego, budowa stanowiska do wodowania sprzętu wodnego, skateparku, siłowni terenowej, bulodromów, linowych ścieżek zdrowia, schodów skarpowych i pochylni. Powstaną też miejsca do grillowania, stoły do ping-ponga, szachów oraz aneksy z pergolami z ławkami i stołami. Nie zabraknie wreszcie ciągów pieszo-rowerowych, a nawet piaszczystej plaży z leżakami i parasolami.

 

Do tego wykonawca będzie musiał zadbać o stworzenie całej infrastruktury technicznej, z oświetleniem terenu i monitoringiem.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Cała inwestycja miałaby potrwać 21 miesięcy. Przedsięwzięcie zdobyło dofinansowanie z „Polskiego Ładu”.

 .