Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Motocyklista stracił nogę w wypadku. Pomógł mu policjant po służbie

Opublikowano: 2023-05-17 18:09:41, przez: admin, w kategorii: Region

POWIAT STRZYŻOWSKI.

 

Początkiem maja br., dowódca Plutonu Wzmocnienia Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, będąc w czasie wolnym od służby, przebywał w miejscowości Czudec, w powiecie strzyżowskim. Około godz. 14.30, będąc na jednej z posesji, usłyszał huk dobiegający z ulicy i wybiegł, aby sprawdzić co się stało.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Na skrzyżowaniu ul. Rzeszowskiej z ul. Grabieńskich, zauważył uszkodzony samochód, a kilkadziesiąt metrów dalej rozerwany na dwie części motocykl. Natomiast kilka metrów dalej, na chodniku, zauważył leżącego motocyklistę.

Mężczyzna stracił nogę, bardzo krwawił i wzywał pomocy. Funkcjonariusz wiedząc, że w takiej sytuacji nie ma chwili do stracenia, przy użyciu pasa od spodni zatamował krwawienie. Następnie poprosił świadka, aby na miejsce wezwał służby ratunkowe.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Po zatamowaniu krwotoku, policjant cały czas był przy poszkodowanym motocykliście i monitorował jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala.

Obrażenia jakich doznał kierujący jednośladem okazały się bardzo poważne. Gdyby nie profesjonalne udzielona pomoc przez funkcjonariusza oddziału prewencji, sytuacja mogłaby mieć tragiczny finał.