Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Trzy oferty na budowę w Tarnobrzegu nowego boiska przy ul. Zwierzynieckiej

Opublikowano: 2023-05-15 20:31:02, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

TARNOBRZEG. To jedna z inwestycji, których realizacja złożyć się ma w przyszłości na powstanie Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich.

Trzy oferty na budowę w Tarnobrzegu nowego boiska przy ul. Zwierzynieckiej

 

Miasto oszacowało koszt inwestycji na 5,5 mln zł. Jeśli będzie chciało rozstrzygnąć przetarg za pierwszym razem, będzie musiało jednak nieco dopłacić. Bytomski Bellsport zaoferował bowiem cenę 6 124 029 zł. Trochę droższa jest oferta Interhall z Katowic - 6 182 070 zł, a warszawska Gardenia zażyczyła sobie - 6 229 192 zł.

 

Dokumentacją koncepcyjną przyszłego Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich miasto dysponowało już od jakiegoś czasu. Koszt całej inwestycji będzie jednak tak duży, że bez pozyskania zewnętrznego dofinansowania o jej realizacji nie mogło być mowy. Na razie, w lipcu ubiegłego roku, Tarnobrzeg otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład”, na jedno z planowanych zadań. Potem miasto zamówiło dokumentację projektową pierwszego z obiektów - „boiska sportowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu”. Opracowała ją zabrzańska Pracownia Projektowa ACAS. Teraz przyszedł już czas na wyłonienie wykonawcy przedsięwzięcia.

 

I etap inwestycji obejmować ma budowę wielofunkcyjnego boiska treningowego o nawierzchni ze sztucznej trawy, o wymiarach 74x115 m (w tym pole gry 68x105 m). Ma być przeznaczone do gry w piłkę nożną, a także do hokeja na trawie oraz innych gier zespołowych. Powstać też mają: oświetlenie boiska, zbiornik na wody opadowe, chodniki, drogi wewnętrzne i manewrowe oraz ogrodzenie.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Do tego - ale to już w II etapie - powstać ma pneumatyczne zadaszenie boiska, z możliwością demontażu. Pneumatyczna hala zostanie wyposażona m.in. w oświetlenie i system ogrzewania.

 

Inwestycja (I etap) miałaby potrwać nieco ponad rok (384 dni).

 

Planowana przy ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu inwestycja, Tarnobrzeskie Centrum Sportu - Centrum Sportów Olimpijskich I Paraolimpijskich, robi wrażenie. Projekt koncepcyjny przewiduje budowę kompleksu boisk, w tym kilku do piłki nożnej, do hokeja na trawie i siatkówki plażowej, zadaszenie kortów tenisowych, budowę stadionu lekkoatletycznego oraz siłowni zewnętrznych. Pomyślano także o infrastrukturze towarzyszącej, o parkingu, trybunach, zapleczu szatniowym. W planach jest także hotel dla 52 osób.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Powierzchnia planowanego kompleksu sportowego to ponad 64 tys. m2.