Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Jarosław wybiera się na zakupy... elektrobusów

Opublikowano: 2023-05-12 14:21:34, przez: admin, w kategorii: Region

JAROSŁAW. Kilka dni temu miasto podpisało umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie ich zakupu. Przed ogłoszeniem przetargu postanowiło jednak zrobić jeszcze rozpoznanie rynku.

Jarosław wybiera się na zakupy... elektrobusów

 

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej miasta znaleźć można ogłoszenie dotyczące „szacowania wartości dostawy 14 autobusów elektrycznych”.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

W ramach umowy z NFOŚiGW Jarosław pozyska w postaci dotacji 19,9 mln zł oraz zaciągnie pożyczkę w wysokości 6,1 mln zł. Dofinansowanie powinno pozwolić na zakup 13 autobusów elektrycznych, ale miasto planuje kupić ich 14.

 

Pozyskane środki przeznaczone zostaną również na montaż 14 punktów ładowania tupu plug-in oraz jednej ładowarki typu pantograf a ponadto na przeprowadzenie szkolenia z nauką obsługi pojazdu dla co najmniej 21 osób, w tym 17 kierowców oraz 4 elektromechaników.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

W opisie przyszłego zamówienia miasto określiło również terminy dostaw elektrobusów. Pierwszy z nich miałby trafić do Jarosławia do końca marca przyszłego roku, sześć kolejnych po 300 dniach od zawarcia umowy, a finalizacja dostaw powinna nastąpić nie później niż 30 czerwca 2024 r. Trzeba jednak pamiętać, że to jedynie wstępne terminy. Mogą ulec zmianie.