Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Pięciu chętnych na budowę w Przemyślu kompleksu basenów

Opublikowano: 2023-05-12 14:16:48, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

PRZEMYŚL. Miasto oszacowało koszt inwestycji na 75 mln zł. Kto wie, być może uda się wyłonić jej wykonawcę już za pierwszym podejściem.

Fot. Wojciech Bakun (Fb) - prezydent Przemyśla

Fot. Wojciech Bakun (Fb) - prezydent Przemyśla

 

Dwie ze złożonych ofert zmieściły się w miejskim kosztorysie. Rzeszowska firma SB Complex zaproponowała cenę 68 200 000 zł, zaś krakowski Texom 73 970 192 zł. Dalej jest już gorzej. Cena Erbudu w Warszawy wynosi 82 194 258 zł, MTM-u Budownictwo z Tarnowa 87 860 000 zł, a firmy Karpat-Bud z Głogowa Młp. aż 111 315 000 zł.

 

I jeszcze kilka słów o samej inwestycji...

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Będzie to zespół basenów wewnętrznych i zewnętrznych. Powstaną m.in. wewnętrzny 10-torowy basen z ruchomym dnem (szerokość toru 2,5 m), basen do aqua aerobiku, niecka rekreacyjna, brodzik dla dzieci oraz strefa saun.

 

Koncepcja obiektu została zaprezentowana mieszkańcom jeszcze w październiku ubiegłego roku. Miasto zebrało sporo opinii na jego temat. Część z sugestii mieszkańców została wprowadzona do opisu zamówienia. Ze szczegółami można się zapoznać w BIP miasta Przemyśla.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Inwestycja miałaby potrwać 950 dni.

 

Budowa nowego kompleksu basenowego w Przemyślu, to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji przez mieszkańców miasta. Przemyśl na realizację tej inwestycji otrzymał z „Polskiego Ładu” 30 mln dofinansowania.