Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Jarosław przygotowuje się do wprowadzenia „Wirtualnego Miasta”

Opublikowano: 2023-05-11 12:58:10, przez: admin, w kategorii: Samorządy

JAROSŁAW. Miasto szuka wykonawcy, który opracuje i wdroży w mieście nowy system informatyczny, m.in. na potrzeby Jarosławskiej Karty Miejskiej.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Jak można przeczytać w opisie zamówienia: „Wirtualne Miasto” będzie systemem informatycznym, który udostępni mieszkańcom, przedsiębiorcom oraz jednostkom administracyjnym narzędzie do współtworzenia cyfrowej przyszłości Miasta Jarosław. Głównym celem wdrożenia systemu jest podniesienie poziomu jakości i komfortu życia mieszkańców poprzez: utworzenie kompleksowego katalogu łatwo dostępnych e-usług publicznych i prywatnych, ułatwienie zdobywania informacji

o mieście i odbywających się w nim wydarzeniach, uproszczenie komunikacji pomiędzy mieszkańcami-gminą-przedsiębiorcami, promocję lokalnej przedsiębiorczości, poprawienie dostępności oferowanych usług dla każdego użytkownika, cyfryzację miasta połączoną z usprawnieniem działania urzędu”.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

System i jego poszczególne narzędzie będą dostępne dla użytkowników z poziomu dowolnego urządzenia (komputer, tablet, telefon) oraz z pełną obsługą dla osób z niepełnosprawnościami (platforma dostosowana będzie do norm WCAG).

 

„Wirtualne Miasto”, z punktu widzenia mieszkańca, przedsiębiorcy, turysty ma być „miastem w pigułce”, które umożliwi załatwianie różnych codziennych spraw w jednym miejscu”.

 

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Po szczegóły odsyłamy już do dokumentacji przetargowej w BIP miasta, a tam do opisu przedmiotu zamówienia.

 

Na oferty władze Jarosławia czekają do 16 maja.