Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Rzeszowski MPDiM przebuduje ul. Mickiewicza w Boguchwale

Opublikowano: 2023-03-28 13:01:51, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

BOGUCHWAŁA. Gmina oszacowała koszt inwestycji na 3 032 430 zł. Ostatecznie wyjdzie ta niej. Za realizację przedsięwzięcia Boguchwała zapłaci 2 734 098 zł.

Fot. ilustracyjne (pixabay/CC0)

Fot. ilustracyjne (pixabay/CC0)

 

Do przetargu stanęło pięciu wykonawców. Dwie z ofert mieściły się w założonym limicie kosztów. Były to: konsorcjum spółek Jar z Kielnarowej - 2 767 081 oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa - 2 929 066 zł. Cena najdroższej oferty wynosiła 3 774 138 zł (konsorcjum Mark-Bud z Nosówki i Antares z Rzeszowa). Gmina poprosiła o złożenie dodatkowych atrakcyjniejszych propozycji. Zdecydował się na to jedynie MPDiM. Zaoferował 2 734 098 zł i to z tą firmą Boguchwała podpisze umowę na realizacje inwestycji.

 

Ulica Mickiewicza położona jest na nowym osiedlu bloków TBS, koło dawnej tzw. radiostacji. W ramach przedsięwzięcia powstać ma blisko pół km odcinek nowej drogi o bitumicznej nawierzchni oraz jednostronny ciąg pieszo-rowerowy.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

W rejonie planowanych prac nawierzchnia drogi jest póki co zbudowana z płyt betonowych stanowiących drogę tymczasową, jako dojazd do przyległych posesji. Z kolei na końcowym odcinku nawierzchnia drogi jest gruntowa.

 

Realizacja inwestycji będzie wymagać również przebudowy infrastruktury technicznej oraz budowy kanalizacji deszczowej. Powstanie też nowy fragment ulicznego oświetlenia.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Wyłoniony wykonawca będzie miał na realizację robót pół roku.

 

Fot. ilustracyjne (pixabay/CC0)