Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Politechnika Rzeszowska powtarza przetarg na projekt rozbudowy ośrodka szybowcowego

Opublikowano: 2023-02-03 21:33:20, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

RZESZÓW. W pierwszym przetargu o kontrakt walczyło aż siedem firm. Ceny ofert zaczynały się od 84 255 zł, a kończyły aż na 238 629 zł.

Fot. AOS Politechniki Rzeszowskiej

Fot. AOS Politechniki Rzeszowskiej

 

Politechnika Rzeszowska postanowiła jednak spróbować znaleźć wykonawcę dokumentacji projektowej raz jeszcze. Tym razem czeka na oferty do 9 lutego.

 

Przypomnijmy, w ramach przyszłej inwestycji w akademickim ośrodku szybowcowym w Bezmiechowej Górnej powstać mają: nowy budynek hangaru do celu przechowywania szybowców, plac manewrowy i 3 miejsca postojowe dla samochodów oraz droga dojazdowa wraz ze zjazdem z drogi powiatowej.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Dodatkowo planowana jest budowa zbiornika na wody opadowo-roztopowe, bezodpływowego zbiornika na ścieki i przyłączy - wodno-kanalizacyjnego, elektroenergetycznego wraz z zewnętrznym oświetleniem.

 

Hangar przeznaczony będzie do przechowywania szybowców i ich przygotowania do startu z rejonu lądowiska. Będzie obiektem jednokondygnacyjnym, nieocieplonym, przeznaczonym do użytkowania poza sezonem zimowym. W hangarze będzie wydzielona też część o funkcji gospodarczo-biurowo-socjalnej. Wymiary obiektu wynieść mają: „długość całkowita: 20 m ÷ 25 m; szerokość całkowita: 23 m ÷ 25 m (20 ÷ 22 m sam budynek + 3 m zewnętrzny magazyn pod okapem”. Wysokość w najwyższym punkcie wynieść ma 6 m. Powierzchnia części biurowo- socjalnej to ok. 30 m2.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Wyłoniony wykonawca będzie miał 4 miesiące na uporanie się z zadaniem.