Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Pomóż Bartoszkowi! Przebierz się za królika!

Opublikowano: 2023-02-02 16:55:50, przez: admin, w kategorii: Region

TARNOBRZEG. „Najwięcej osób przebranych za króliki - Rekord Polski” już 10 lutego na placu im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu.

Pomóż Bartoszkowi! Przebierz się za królika!

 

Celem akcji jest wypromowanie na całą Polskę informacji o zbiórce środków na terapię genową dla 19-miesięcznego Bartoszka Jędrasika, który choruje na SMA typu 2. Koszt terapii to aż 10,5 mln zł.

 

Do 10 miesiąca życia Bartoszek rozwijał się prawidłowo i w swoim tempie. Choroba po raz pierwszy dała o sobie znać w 11 miesiącu, wtedy też mięśnie Bartosza zaczęły dramatycznie słabnąć. Każdego dnia widoczna była utrata nabytych umiejętności. Diagnoza: SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Chłopiec nie jest w stanie ustać na własnych nogach i nie potrafi utrzymać równowagi.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Wolontariusze postanowili zorganizować wydarzenie, podczas którego będzie bity rekord kraju w liczbie osób przebranych za króliki.

 

- Geneza wydarzenia wzięła się z tego, że króliczek jest ulubionym pluszakiem Bartoszka - mówi Patrycja Wałoszek, organizatorka wydarzenia.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Oprócz bicia rekordu Polski odbędą się w tym dniu licytacje na żywo, kiermasze oraz koncerty. Organizatorzy planują również zlot food truck’ów.