Texom z jedyną ofertę na budowę krytej pływalni we Fredropolu

Opublikowano: 2022-12-12 14:53:36, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

GMINA FREDROPOL. Jednak zanim pierwsi mieszkańcy będą mieli okazję wskoczyć do nowego basenu minie sporo czasu - ponad 3 lata.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Wstępną koncepcję krytej pływalni gmina zamówiła jeszcze w ubiegłym roku. Inwestycja ma być realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

 

Na ogłoszony przez gminę przetarg zgłosił się tylko jeden oferent, krakowska firma Texom. Problem w tym, że jej oferta przekracza założony limit kosztów (25 mln zł) o kilka milionów. Texom za realizację zamówienia zażyczył sobie 29 969 628 zł. Gmina poprosiła o ewentualne złożenie atrakcyjniejszej cenowo propozycji, ale krakowska firma była tu nieugięta. Ofertę owszem złożyła, ale cena już nie drgnęła.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Oczywiście co nieco o zamierzeniach, a może raczej oczekiwaniach, gminy jednak wiadomo. Budynek krytej pływalni miałby powstać przy miejscowej szkole, tuż obok jej hali sportowej. Pływalnia byłaby zresztą z halą połączona.

 

Program funkcjonalno-użytkowy zakłada, że w hali basenu znajdą się: basen do pływania z ruchomym dnem, basen do rekreacji oraz brodzik dla dzieci. Niecki miałyby być wyposażone w rożne przyrządy, które uatrakcyjnią korzystanie z basenów. Do tego powstać ma także saunarium oraz całe zaplecze pływalni z szatniami, natryskami, pokojem dla ratownika itd.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

To na początek. W planach gmina ma również późniejszą rozbudowę obiektu o strefę letnich basenów otwartych.