Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Ustrzyki Dolne przygotowują się do stworzenia „Bikepark Laworta”

Opublikowano: 2022-11-30 00:11:00, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

USTRZYKI DOLNE. Gmina posiada już skompletowaną koncepcję całego przedsięwzięcia, a także dokumentację techniczna na pierwszy etap prac.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Całkowity koszt stworzenia sieci tras rowerowych szacowany jest na ponad 1,1 mln zł, dlatego władze Ustrzyk Dolnych biorą też pod uwagę realizację inwestycji mniejszymi etapami. Wszystko oczywiście zależy od dopływu zewnętrznego dofinansowania.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Trasy rowerowe „Bikepark Laworta” przeznaczone będą zarówno do użytku rekreacyjnego, jak i dla doświadczonych, profesjonalnych rowerzystów. Czekać na nich będzie w sumie dziewięć tras o spadku sięgającym 10 procent, przewyższeniu do prawie 247 metrów oraz długości niemal 7300 metrów. Dzięki temu będą się tam mogły odbywać także prestiżowe zawody sportowe.

 

Jak tłumaczy na swojej stronie internetowej Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, trasy będą odpowiednio oznakowane w zależności od ich trudności oraz wyspecjalizowanych przeszkód. Nie zabraknie oczywiście również tras podjazdowych.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

„Cały teren zostanie odpowiednio zabezpieczony, aby z Kamiennej Laworty mogli korzystać rowerzyści, ale również turyści piesi, a w sezonie zimowym narciarze. Tym samym „Bikepark Laworta” w połączeniu z usytuowanym w pobliżu wyciągiem narciarskim, a także (…) wieżą widokową na Holicy, będą idealnym wzbogaceniem oferty sezonowej i z pewnością jeszcze bardziej powiększą turystyczny potencjał naszego regionu”. - pisze burmistrz na swojej stronie.