Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

„Romans z literaturą” - spotkanie z pisarzami i poetami w Rzeszowie

Opublikowano: 2022-11-22 23:56:05, przez: admin, w kategorii: Kultura

RZESZÓW. Promocja prozy, poezji i malarstwa.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Zbliżą się trzecie spotkanie z cyklu „Romans z Literaturą”. Pierwsze miało miejsce w lipcu br. w Rzeszowie i we wrześniu w Dzikowcu).

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Uczestnikami będą pisarki (Anna Kasiuk, Katarzyna Bester, Anna Ziobro, Małgorzata Matwij) oraz poeci (ks. Tomasz Nowak, Małgorzata Szepelak i Jadwiga Buczak). Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć fragmenty twórczości literatów oraz posłuchać jak powstają utwory, dowiedzieć się o blaskach i cieniach bycia artystą, postrzeganiu nowych autorów i oczekiwaniach wobec już doświadczonych. Rozmowom o literaturze towarzyszyć będą dźwięki skrzypiec Anny Stopińskiej oraz wystawa ikon Agnieszki Mrozek. Fragmenty prozy i poezji czytać będą Mariola Łabno – Flaumenhaft – aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej i założycielka prywatnego Teatru Bo Tak oraz Joanna Prejzner.

Spotkanie „Romans z literaturą” odbędzie się w Kawiarni Niebo w Mieście, ul. 3 Maja w Rzeszowie 9 grudnia 2022 r. o godz. 17.30

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

W programie także zbiórka słodyczy dla wychowanków Domu Dziecka w Strzyżowie.

Organizatorem jest Fundacja Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy w Polsce. Partnerami są firmy Moto Dakar i N-Baria.

Wstęp wolny.

 .