Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Podwyżek w Rzeszowie ciąg dalszy... Czas na opłaty za parkowanie

Opublikowano: 2022-11-15 15:09:06, przez: admin, w kategorii: Samorządy

RZESZÓW. Akurat tej podwyżki opłat można się było spodziewać. Zresztą, już jakiś czas temu uprzedzały o niej władze miasta.\n\n

Dwie oferty na rozbudowę systemu płatnego parkowania w Rzeszowie

 

To kolejny „podwyżkowy” projekt uchwały, którym będą się musieli zająć miejscy radni. Za bilety na autobusy MPK już płacimy więcej od 1 listopada. Ten znalazł się w porządku obrad najbliższej listopadowej sesji Rady Miasta.

 

Jakie zmiany zostaną wprowadzone?

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Opłaty za postój pojazdów samochodowych w strefach pobierane będą w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 8:00 do 20:00.

 

W podstrefie „I”, „niebieskiej”: opłata za pierwszą godzinę wyniesie 5 zł, za drugą godzinę 6 zł, za trzecią godzinę 7,20 zł, zaś za czwartą i każdą kolejną 5,00 zł. Z kolei w podstrefach: „II”, „pomarańczowej”, „III”, „zielonej” i „IV”, „czerwonej” za pierwszą godzinę zapłacimy 3 zł, za drugą 3,60 zł, za trzecią 4,30 zł, a za czwartą i każdą kolejną godzinę 3 zł.

 

Projekt uchwały zawiera również propozycje opłat abonamentowych.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

W podstrefie „I”, „niebieskiej” - 300 zł miesięcznie, w podstrefie „II”, „pomarańczowej”, „III”, „zielonej” i „IV”, „czerwonej” - 200 zł miesięcznie, dla pojazdów o napędzie hybrydowym w podstrefie „I”, „niebieskiej” - 150 zł miesięcznie, dla pojazdów o napędzie hybrydowym w podstrefie „II”, „pomarańczowej”, „III” „zielonej” i „IV”, „czerwonej” - 100 zł miesięcznie.

 

Powód podwyżki jest raczej znany. Miejski budżet nieco trzeszczy. Wyższe opłaty mają obowiązywać od początku roku.