Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Rzeszów otrzyma 1 mln zł na koncepcję rewitalizacji obszaru wokół hali przy ul. Targowej

Opublikowano: 2022-10-25 13:08:14, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

RZESZÓW. Grant przyznany został przez Europejski Bank Inwestycyjny. O jego zdobyciu poinformował na wtorkowej sesji Rady Miasta prezydent Konrad Fijołek.

Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

 

Temat rewitalizacji tego fragmentu miasta nie jest nowy. Choć właściwie zaczęło się od rewitalizacji samej zabytkowej hali targowej i terenu targowiska. Od samego początku za podjęciem się przez miasto tego przedsięwzięcia optowali głównie radni klubu Prawa i Sprawiedliwości.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Sprawa wracała na sesję kilkukrotnie, ale wydaje się, że nieco konkretniej władze miasta zaczęły o niej rozprawiać dopiero od momentu objęcia władzy przez nowego prezydenta Konrada Fijołka. On sam zresztą od razu był za, ale sugerował rozszerzenie przedsięwzięcia o cały fragment miasta. Pojawił się też pomysł na organizację konkursu architektonicznego. Jeszcze bez żadnych zobowiązań, udało się zarezerwować w budżecie na wstępne prace koncepcyjne 100 tys. zł. Cóż, 100 tys. zł a 1 mln zł zmienia jednak sporo. Przede wszystkim jeśli chodzi o zakres planowanego przedsięwzięcia.

 

Oczywiście do konkretnych inwestycji jeszcze bardzo daleko. Dość wspomnieć, że miasto chciałoby w ramach przedsięwzięcia uporządkować m.in. teren „szczęk” po stronie Placu Wolności. A tam na pewno zderzy się z mnóstwem problemów. Część działek jest własnością osób prywatnych.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Tak czy siak z milionem złotych w rezerwie można już planować konkretne działania.