Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Umowa na I etap budowy strażnicy PSP w Dubiecku podpisana

Opublikowano: 2022-10-01 00:36:29, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

DUBIECKO, POWIAT PRZEMYSKI. Nowy obiekt powstać ma w Dubiecku przy ul. Przemyskiej, na działce przekazanej przez lokalny samorząd (partycypował on również w kosztach dokumentacji projektowej).

Umowa na I etap budowy strażnicy PSP w Dubiecku podpisana

 

Wykonawcę, spółkę Eurobud Grupa z Bystrowic, udało się wyłonić dopiero za drugim podejściem. I to na razie na I etap realizacji budowy. Pierwszy przetarg na całość inwestycji zakończył się fiaskiem. KM PSP w Przemyślu chciała wydać na przedsięwzięcie 10 300 000 zł, tymczasem najtańsza oferta wyceniona była na ponad 18,8 mln zł, zaś ta najdroższa aż na 27,8 mln zł.

 

KM PSP w Przemyślu zmieniła więc nieco podejście do realizacji inwestycji i najpierw ogłosiła przetarg na I etap budowy nowej strażnicy. Zarezerwowała na to 3,9 mln zł. I udało się. Eurobud Grupa zaoferowała cenę 3 075 000 zł. I to ona została zwycięzcą. Z podpisaniem umowy nie czekano już długo.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

W strażnicy znajdą się m.in.: duża hala garażowa na osiem pojazdów i dodatkowy sprzęt oraz magazyny, pomieszczenia do wypoczynku, sala konferencyjno-szkoleniowa, świetlica, kuchnia oraz pokoje biurowe.

 

Docelowo na terenie strażnicy nie zabraknie również placu ćwiczeń (100 m tor przeszkód i ściana ćwiczeń). Do tego powstaną też drogi wewnętrzne, plac manewrowy, chodniki, parking i wszystkie niezbędne przyłącza oraz instalacje.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Dokumentację projektową strażnicy przygotowało Studio Projektowe Neoforma z Przemyśla. Jej koszt to 221 560 zł.