Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Policjant ranny w oko. Sprawca zatrzymany

Opublikowano: 2022-09-23 19:05:56, przez: admin, w kategorii: Region

SANOK.

Policjant ranny w oko. Sprawca zatrzymany

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Do zdarzenia doszło w środę, po godzinie 9, na  ul. Witkiewicza w Sanoku. Stojący przy drodze mężczyzna, nagle rzucił kamienieniami w jadący oznakowany radiowóz. 40-latek został zatrzymany przez policjantów. Mieszkaniec powiatu sanockiego był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa przednia szyba oraz karoseria radiowozu. Wstępnie straty oszacowano na około 2500 złotych. Niestety, odłamek pękniętej szyby ranił w oko siedzącego za kierownicą funkcjonariusza. Policjantowi została udzielona pomoc medyczna.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty umyślnego zniszczenia mienia oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Wobec podejrzanego prowadzone jest także postępowania karne dotyczące przywłaszczenia mienia.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Decyzją prokuratora wobec 40-latka zastosowano policyjny dozór. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Więcej o: policja