Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

W strzyżowskim liceum powstaje wirtualna strzelnica

Opublikowano: 2022-09-23 11:25:53, przez: admin, w kategorii: Samorządy

POWIAT STRZYŻOWSKI. Adaptacją szkolnych pomieszczeń zajmuje się lokalna firma Usługi Remontowo-Budowlane Adam Flaga.

W strzyżowskim liceum powstaje wirtualna strzelnica

 

Starostwo zapłaci za to 83 889 zł, ale całkowity koszt inwestycji wynieść ma 240 000 zł, z czego 132 000 zł to dofinansowanie z dotacji celowej ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Powiat strzyżowski był jednym z beneficjentów konkursu „Strzelnica w powiecie 2022”.

 

Strzelnica powstanie w jednej z sal lekcyjnych, znajdującej się na parterze starszego segmentu Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie. Do pomieszczenia prowadzi odrębne wejście, a poprzez planowaną przebudowę (budowa ścianki na korytarzu) sala zostanie oddzielona od pozostałej części szkoły, co pozwoli na bezpieczne prowadzenie treningów strzeleckich, nie tylko przez uczniów w ramach zajęć edukacyjnych, ale także inne osoby czy organizacje zgodnie z zapotrzebowaniem.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Strzelnica będzie kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym, opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych. Przeznaczona będzie dla osób powyżej 15 roku życia. Działać będzie w oparciu o wirtualną rzeczywistość i wykorzystywać laserowe symulatory (repliki) broni.

 

Użytkownikami będą głównie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie oraz Zespołu Szkół w Czudcu (odległego o 14 km). Ponadto z obiektu korzystać będą mogli członkowie Stowarzyszenia Związek Strzelecki „Strzelec” w Strzyżowie oraz uczniowie z ościennych powiatów.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Strzelnica powinna być gotowa pod koniec grudnia.