Powiat Rzeszowski - siła inwestycji
Preferencyjne pożyczki między innymi na poprawę efektywności energetycznej
Marek Kuchciński, kandydat do Parlamentu Europejskiego
Daniel Obajtek - kandydat do Parlamentu Europejskiego

Atrakcje Soliny i Bieszczadów

Opublikowano: 2022-09-21 17:37:34, przez: admin, w kategorii: Region

Jesień to dla niektórych najbardziej klimatyczna pora roku, zwłaszcza w górach, kiedy przyroda mieni się niezliczoną ilością kolorów. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej wykorzystać pozostałe ciepłe dni, odpowiedź jest prosta – rusz z nami w Bieszczady! Polskie Koleje Linowe przygotowały specjalną ofertę zarówno dla dzieci oraz seniorów – jednodniowe wycieczki.

Fot. PKL

Fot. PKL

 

Jesień to niezwykła pora, podczas której dni stają się coraz krótsze, a wieczory chłodniejsze. Jednak ten czas wcale nie musi być ponury i zimny wystarczy, że urozmaicimy sobie wolne dni i wybierzemy się na wspaniałą podróż w Bieszczady. Polskie Koleje Linowe przygotowały atrakcyjne jednodniowe wycieczki – Tajemnicza Solina, Edukacyjna w plenerze oraz Zielone wzgórza nad Soliną – których program skierowany jest dla osób w każdym wieku.

 

- Polskie Koleje Linowe w ramach oferty PKL Tours zapraszają i zachęcają do skorzystania z zorganizowanych i pakietowych jednodniowych wycieczek w Bieszczady, które nie tylko pozwolą uatrakcyjnić nasze jesienne dni, ale również w niezapomnianej scenerii poznać to niezwykłe miejsce. Przygotowaliśmy programy wycieczek, których atrakcje dostosowane są do różnych grup wiekowych i osób. Zarówno dzieci, młodzież, jak i seniorzy znajdą dedykowaną dla siebie ofertę, która pozwoli aktywnie spędzić dzień – mówi Daniel Pitrus, prezes PKL.

Bieszczady to zawsze dobry pomysł i warto je zobaczyć o każdej porze roku. Z pewnością wybierając jesienią ten kierunek, będziemy uczestniczyć w urzekającym i magicznym „festiwalu barw”, który – po raz pierwszy o tej porze roku – możemy podziwiać z wysokości gondoli, w ośrodku turystycznym PKL w Solinie. Wrażenie na nas zrobi nie tylko przyroda – lasy otulające wzgórza i mieniące się niezliczoną ilością kolorów – ale również podróż gondolą nad solińską zaporą i widok na piękne jeziora. Wybierając się na wycieczkę przygotowana przez PKL będziemy podziwiać niezwykłe krajobrazy, a także dowiemy się ciekawych informacji odnośnie regionu, zapory oraz kolei.

 

Kolej na przygodę i edukację w Solinie

PKL przygotowały propozycję wycieczek dla szkół oraz opiekunów wraz z dziećmi. Plan i atrakcje każdej z jednodniowych wycieczek zostały dopasowane do wieku uczestników.

 

Wycieczka „Tajemnicza Solina” to propozycja dla dzieci w wieku 8-12 lat. Każdy uczestnik tej niezwykłej wyprawy, przeniesie się do magicznego świata Bieszczadów, pozna od lat skrywane tajemnice oraz legendy tego miejsca, zajrzy w głąb Ziemi i zamieszka na chwilę w wiosce barwnych Czadów. Zanim mali turyści dostaną się do tajemniczego parku, czeka na nich niezapomniana podróż koleją gondolową, która już na samym starcie wycieczki dostarczy wszystkim wrażeń na najwyższym poziomie. Z wysokości gondoli można podziwiać niezwykłe krajobrazy Bieszczad, Jezioro Solińskie oraz monumentalną zaporę.

Barwne Czady w Parku Tajemnicza Solina

 

Barwne Czady w Parku Tajemnicza Solina

W tym miejscu rozpocznie się niezapomniana podróż koleją widokową PKL. W budynku dolnej stacji czeka pierwsza z atrakcji – Preshow, która jest sposobem na poznanie Bieszczad, zapory jako działającej elektrowni oraz wprowadzając w szczegóły związane z techniczną stroną działającej kolei zapewniając moc interaktywnych wrażeń przed podróżą na Górę Jawor. Następnym punktem wycieczki jest wyjątkowa podróż koleją gondolową, która pozwala z wysokości wagonika podziwiać Jezioro Solińskie, zaporę, a także zielone wzgórza Bieszczadów. To tylko niektóre z atrakcji zaplanowane podczas tej wycieczki. Jej program obejmuje: przejazd koleją gondolową, wizytę w parku rozrywki Tajemnicza Solina, obiad w Bistro Czadowe Gary, podziwianie okolicy z Wieży Widokowej oraz opcjonalnie spacer po zaporze i zwiedzanie „Piernikowej Chaty”.

 

Główną atrakcją tej wycieczki będzie podróż koleją gondolową, która dostarczy niezapomnianych wrażeń. Po raz pierwszy jej uczestnicy będą podziwiać niezwykłe jesienne krajobrazy Bieszczad, Jezioro Solińskie oraz monumentalną zaporę z zupełnie nowej perspektywy – wysokości wagonika. Podczas wycieczki młodzież nie tylko zachwyci się widokami i spędzi dzień aktywnie, będzie to również czas na edukację przyrodniczą.

 

Edukacyjnymi przystankami wycieczki będą m. in. Preshow – czyli sala multimedialna, znajdująca się w budynku początkowej stacji kolei widokowej PKL Solina. Tam podróżujący poznają ciekawostki związane zarówno z technologią kolei, parametrami przejazdu, topografią terenu oraz bieszczadzką przyrodą. Z Wieży Widokowej uczestnicy wycieczki zobaczą krajobrazy z różnych stron i kierunków geograficznych, a także trasę, którą pokonali koleją, przy dobrej przejrzystości również bieszczadzkie połoniny. Dodatkową atrakcją w tym miejscu jest skywalk, dzięki niemu młodzież będzie mogła wyjść poza obrys Wieży Widokowej, by pamiątkowe zdjęcia z szkolnej wycieczki nie miały sobie równych!

Krajowe Dni Pola 2024 - duża impreza rolnicza w Boguchwale

 

Po tylu emocjach i ekscytujących atrakcjach czekać będzie na wszystkich posiłek. W Bistro Czadowe Gary znajdziecie menu ze specjalnie przygotowanym dla Was zestawem obiadowym.

Kolejnym przystankiem wycieczki będzie solińska zapora, podczas jej zwiedzania dowiecie się w jaki sposób elektrownia wodna zamienia płynącą wodę w energię elektryczną, czyli jak powstaje prąd.

Opcjonalnie podczas wycieczki będziecie mogli również odwiedzić Bieszczadzką Szkolę Rzemiosła, gdzie poznacie rzemiosło i zawody regionalne, które kiedyś wiodły prym oraz związane z nimi ciekawostki, a także będziecie mogli uczestniczyć w warsztatach, podczas których m.in. samodzielnie wytoczycie garnki, poznacie zasady przedwojennej kaligrafii, a także sami wypieczecie chleb! Więcej informacji i pełen plan wycieczki dostępny jest na stronie www.pkltours.pl.

· „Zielone wzgórza nad Soliną” – Bieszczady nie tylko dla uczniów

Wszystkim seniorom oraz osobom pracującym zainteresowanym wizytą w Solinie, polecamy również skorzystać z atrakcyjnej oferty PKL.

PKL w ramach wycieczki jej uczestnikom gwarantują niezapomniane przeżycia podczas podróży widokową koleją gondolową. Ale estetycznych wrażeń dostarczą nam również widoki słynnych solińskich Zielonych Wzgórz, które właśnie jesienią zaczynają zmieniać swój kolor. Jesienną bieszczadzką przyrodę, jeziora i tysiące drzew mieniących się w różnych kolorach będziemy mogli podziwiać z wysokości wagonika. Ze stacji początkowej Plasza rozpoczniemy niezapomnianą podróż koleją widokową PKL. Zanim jednak wyruszymy w tę ekscytująca wyprawę, czeka nas zwiedzanie początkowej stacji Plasza oraz sali multimedialnej.

Na Górze Jawor na podróżników czeka Wieża Widokowa z niesamowitym krajobrazem. Na 9 piętrze Wieży Widokowej, znajduje się kawiarnia z przepięknym widokiem. Na miejscu można spróbować wyśmienitych deserów i napić się znakomitej kawy. Podczas wycieczki będziemy mogli również skosztować regionalnych specjałów zaserwowanych w Karczmie Jawor, której wnętrze nawiązuje do tutejszej architektury.

 

Podczas tej wycieczki turyści zagłębią się w architekturę z terenu Karpat polskich, słowackich oraz ukraińskich. Jednym z przystanków podróży będzie zwiedzanie wnętrza zapory wodnej wraz z przewodnikiem, który opowie o procesach zachodzących w elektrowniach wodnych. Program wycieczki przewiduje zwiedzanie zapory, przejazd koleją gondolową PKL, wyjazd na Wieżę Widokową wraz z kawiarnią panoramiczną, a także zwiedzanie Ogrodu Biblijnego wraz z Parkiem Miniatur. Cały plan wycieczki oraz więcej informacji na jej temat dostępnych jest na stronie https://pkltours.pl/.

 

 

Spędź atrakcyjnie dzień w Solinie i odkryj Bieszczady na nowo

Jesień to dla niektórych najbardziej klimatyczna pora roku, zwłaszcza w górach, kiedy przyroda mieni się niezliczoną ilością kolorów. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej wykorzystać pozostałe ciepłe dni, odpowiedź jest prosta – rusz z nami w Bieszczady! Polskie Koleje Linowe przygotowały specjalną ofertę zarówno dla dzieci oraz seniorów – atrakcyjne jednodniowe wycieczki przygotowane z myślą o interesującym sposobie spędzenia czasu.

Jesień to niezwykła pora, podczas której dni stają się coraz krótsze, a wieczory chłodniejsze. Jednak ten czas wcale nie musi być ponury i zimny wystarczy, że urozmaicimy sobie wolne dni i wybierzemy się na wspaniałą podróż w Bieszczady. Polskie Koleje Linowe przygotowały atrakcyjne jednodniowe wycieczki – Tajemnicza Solina, Edukacyjna w plenerze oraz Zielone wzgórza nad Soliną – których program skierowany jest dla osób w każdym wieku.
 

- Polskie Koleje Linowe w ramach oferty PKL Tours zapraszają i zachęcają do skorzystania z zorganizowanych i pakietowych jednodniowych wycieczek w Bieszczady, które nie tylko pozwolą uatrakcyjnić nasze jesienne dni, ale również w niezapomnianej scenerii poznać to niezwykłe miejsce. Przygotowaliśmy programy wycieczek, których atrakcje dostosowane są do różnych grup wiekowych i osób. Zarówno dzieci, młodzież, jak i seniorzy znajdą dedykowaną dla siebie ofertę, która pozwoli aktywnie spędzić dzień

– mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Bieszczady to zawsze dobry pomysł i warto je zobaczyć o każdej porze roku. Z pewnością wybierając jesienią ten kierunek, będziemy uczestniczyć w urzekającym i magicznym „festiwalu barw”, który – po raz pierwszy o tej porze roku – możemy podziwiać z wysokości gondoli, w ośrodku turystycznym PKL w Solinie. Wrażenie na nas zrobi nie tylko przyroda – lasy otulające wzgórza i mieniące się niezliczoną ilością kolorów – ale również podróż gondolą nad solińską zaporą i widok na piękne jeziora. Wybierając się na wycieczkę przygotowana przez PKL będziemy podziwiać niezwykłe krajobrazy, a także dowiemy się ciekawych informacji odnośnie regionu, zapory oraz kolei.
Krajobraz w Bieszczadach

Krajobraz w Bieszczadach

Kolej na przygodę i edukację w Solinie!

PKL przygotowały propozycję wycieczek dla szkół oraz opiekunów wraz z dziećmi. Plan i atrakcje każdej z jednodniowych wycieczek zostały dopasowane do wieku uczestników.
· Plan wycieczki „Tajemnicza Solina”
Wycieczka „Tajemnicza Solina” to propozycja  dla dzieci w wieku 8-12 lat. Każdy uczestnik tej niezwykłej wyprawy, przeniesie się do magicznego świata Bieszczadów, pozna od lat skrywane tajemnice oraz legendy tego miejsca, zajrzy w głąb Ziemi i zamieszka na chwilę w wiosce barwnych Czadów. Zanim mali turyści dostaną się do tajemniczego parku, czeka na nich niezapomniana podróż koleją gondolową, która już na samym starcie wycieczki dostarczy wszystkim wrażeń na najwyższym poziomie. Z wysokości gondoli można podziwiać niezwykłe krajobrazy Bieszczad, Jezioro Solińskie oraz monumentalną zaporę.
Barwne Czady w Parku Tajemnicza Solina

Barwne Czady w Parku Tajemnicza Solina

W tym miejscu rozpocznie się niezapomniana podróż koleją widokową PKL. W budynku dolnej stacji czeka pierwsza z atrakcjiPreshow, która jest sposobem na poznanie Bieszczad, zapory jako działającej elektrowni oraz wprowadzając w szczegóły związane z techniczną stroną działającej kolei zapewniając moc interaktywnych wrażeń przed podróżą na Górę Jawor. Następnym punktem wycieczki jest wyjątkowa podróż koleją gondolową, która pozwala z wysokości wagonika podziwiać Jezioro Solińskie, zaporę, a także zielone wzgórza Bieszczadów. To tylko niektóre z atrakcji zaplanowane podczas tej wycieczki. Jej program obejmuje: przejazd koleją gondolową, wizytę w parku rozrywki Tajemnicza Solina, obiad w Bistro Czadowe Gary, podziwianie okolicy z Wieży Widokowej oraz opcjonalnie spacer po zaporze i zwiedzanie „Piernikowej Chaty”.
Wieża Widokowa i Park Tajemnicza Solina w ośrodku turystycznym PKL Solina

Wieża Widokowa i Park Tajemnicza Solina w ośrodku turystycznym PKL Solina

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące tej wycieczki przeznaczonej dla grup szkolnych znajdują się na stronie PKL Tours
· „Edukacja w plenerze” – wycieczka dla młodzieży
Główną atrakcją tej wycieczki będzie podróż koleją gondolową, która dostarczy niezapomnianych wrażeń. Po raz pierwszy jej uczestnicy będą podziwiać niezwykłe jesienne krajobrazy Bieszczad, Jezioro Solińskie oraz monumentalną zaporę z zupełnie nowej perspektywy – wysokości wagonika. Podczas wycieczki młodzież nie tylko zachwyci się widokami i spędzi dzień aktywnie, będzie to również czas na edukację przyrodniczą.
Edukacyjnymi przystankami wycieczki będą m. in. Preshow – czyli sala multimedialna, znajdująca się w budynku początkowej stacji kolei widokowej PKL Solina. Tam podróżujący poznają ciekawostki związane zarówno z technologią kolei, parametrami przejazdu, topografią terenu oraz bieszczadzką przyrodą. Z Wieży Widokowej uczestnicy wycieczki zobaczą krajobrazy z różnych stron i kierunków geograficznych, a także trasę, którą pokonali koleją, przy dobrej przejrzystości również bieszczadzkie połoniny. Dodatkową atrakcją w tym miejscu jest skywalk, dzięki niemu młodzież będzie mogła wyjść poza obrys Wieży Widokowej, by pamiątkowe zdjęcia z szkolnej wycieczki nie miały sobie równych!
Kolej gondolowa i niezapomniana podróż w ośrodku turystycznym PKL

Kolej gondolowa i niezapomniana podróż w ośrodku turystycznym PKL

Po tylu emocjach i ekscytujących atrakcjach czekać będzie na wszystkich posiłek. W Bistro Czadowe Gary znajdziecie menu ze specjalnie przygotowanym dla Was zestawem obiadowym.
Kolejnym przystankiem wycieczki będzie solińska zapora, podczas jej zwiedzania dowiecie się w jaki sposób elektrownia wodna zamienia płynącą wodę w energię elektryczną, czyli jak powstaje prąd.
Opcjonalnie podczas wycieczki będziecie mogli również odwiedzić Bieszczadzką Szkolę Rzemiosła, gdzie poznacie rzemiosło i zawody regionalne, które kiedyś wiodły prym oraz związane z nimi ciekawostki, a także będziecie mogli uczestniczyć w warsztatach, podczas których m.in. samodzielnie wytoczycie garnki, poznacie zasady przedwojennej kaligrafii, a także sami wypieczecie chleb! Więcej informacji i pełen plan wycieczki dostępny jest na stronie www.pkltours.pl.
· „Zielone wzgórza nad Soliną” – Bieszczady nie tylko dla uczniów
Wszystkim seniorom oraz osobom pracującym zainteresowanym wizytą w Solinie, polecamy również skorzystać z atrakcyjnej oferty PKL.
PKL w ramach wycieczki jej uczestnikom gwarantują niezapomniane przeżycia podczas podróży widokową koleją gondolową. Ale estetycznych wrażeń dostarczą nam również widoki słynnych solińskich Zielonych Wzgórz, które właśnie jesienią zaczynają zmieniać swój kolor. Jesienną bieszczadzką przyrodę, jeziora i tysiące drzew mieniących się w różnych kolorach będziemy mogli podziwiać z wysokości wagonika. Ze stacji początkowej Plasza rozpoczniemy niezapomnianą podróż koleją widokową PKL. Zanim jednak wyruszymy w tę ekscytująca wyprawę, czeka nas zwiedzanie początkowej stacji Plasza oraz sali multimedialnej.
Na Górze Jawor na podróżników czeka Wieża Widokowa z niesamowitym krajobrazem. Na 9 piętrze Wieży Widokowej, znajduje się kawiarnia z przepięknym widokiem. Na miejscu można spróbować wyśmienitych deserów i napić się znakomitej kawy. Podczas wycieczki będziemy mogli również skosztować regionalnych specjałów zaserwowanych w Karczmie Jawor, której wnętrze nawiązuje do tutejszej architektury.
Kawiarnia na 9 piętrze Wieży Widokowej w ośrodku PKL Solina

Kawiarnia na 9 piętrze Wieży Widokowej w ośrodku PKL Solina

Podczas tej wycieczki turyści zagłębią się w architekturę z terenu Karpat polskich, słowackich oraz ukraińskich. Jednym z przystanków podróży będzie zwiedzanie wnętrza zapory wodnej wraz z przewodnikiem, który opowie o procesach zachodzących w elektrowniach wodnych. Program wycieczki przewiduje zwiedzanie zapory, przejazd koleją gondolową PKL, wyjazd na Wieżę Widokową wraz z kawiarnią panoramiczną, a także zwiedzanie Ogrodu Biblijnego wraz z Parkiem Miniatur. Cały plan wycieczki oraz więcej informacji na jej temat dostępnych jest na stronie https://pkltours.pl/.

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich stronom trzecim. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Uznajemy, że kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.

Więcej o plikach cookies można dowiedzieć się na uruchomionej przez IAB Polska stronie: http://wszystkoociasteczkach.pl.

Zamknij