Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Przebudowa ul. Zygmunta I Starego zakończy się kilka miesięcy wcześniej

Opublikowano: 2022-09-15 22:57:23, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

RZESZÓW. Inwestycję realizuje rzeszowski MPDiM. Za przebudowę miasto zapłaci nieco ponad 4,8 mln zł.

Fot. erzeszow.pl (G. Bukała)

Fot. erzeszow.pl (G. Bukała)

 

Innymi słowy, nie dość że będzie taniej niż początkowo zakładano (miasto zarezerwowało na inwestycję blisko 6,4 mln zł), to jeszcze prace zostaną zakończone dużo szybciej. Przebudowa bowiem ma się zakończyć już za kilka tygodni, na przełomie września i października.

 

- Zgodnie z zapisami przetargu wykonawca rozbudowy ulicy na wykonanie zadania miał czas do marca przyszłego roku - informuje Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Na nowej jezdni ułożona została już ostatnia - ścieralna warstwa nawierzchni. Zaawansowane są też prace przy budowie chodników, ścieżki rowerowej i zjazdów. W całości przebudowana jest już kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz sieć gazowa. Wybudowano także oświetlenie ul. Zygmunta I Starego na odcinku od ul. Olbrachta do ul. Królewskiej.

 

Do zakończenia budowy pozostały jeszcze drobne prace, polegające m.in. na oznakowaniu ulicy, posprzątaniu, uporządkowaniu terenu.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

W ramach zadania rozbudowano odcinek drogi o długości ponad 700 m (punkt początkowy przebudowy wyznaczono przed skrzyżowaniem z ul. Królewską, zaś punkt końcowy na skrzyżowaniu z ul. Olbrachta), poszerzono go do 6 m, powstały obustronne chodniki i ścieżka rowerowa. Zamontowanych zostało również 21 słupów oświetleniowych z oprawami typu LED.

 

Fot. erzeszow.pl (G. Bukała)