Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Drugie podejście pod budowę w Dubiecku strażnicy PSP

Opublikowano: 2022-09-04 14:41:43, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

DUBIECKO. Przedsięwzięcie koordynuje KM PSP w Przemyślu. Działkę pod budowę nowego obiektu nieodpłatnie przekazał straży pożarnej lokalny samorząd.

Fot. Studio Projektowe Neoforma

Fot. Studio Projektowe Neoforma

 

Partycypował on zresztą także w kosztach opracowania dokumentacji projektowej strażnicy. Tę stworzyło Studio Projektowe Neoforma z Przemyśla za 221 560 zł.

 

O rozstrzygnięciu z sukcesem pierwszego przetargu na wykonawcę inwestycji w zasadzie nie mogło być mowy. Straż pożarna zarezerwowała bowiem na ten cel 10 300 000 zł. Tymczasem najtańsza ze złożonych ofert, rzeszowskiego Solkanu, wyceniona była na 18 814 333 zł. A dalej było jeszcze gorzej. Cena najdroższej oferty, Rembudu ze Strzyżowa, wynosiła aż 27 799 821 zł

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Tym razem KM PSP w Przemyślu czeka na oferty do 15 września.

 

Obiekt powstać ma w Dubiecku przy ul. Przemyskiej. W strażnicy znajdą się m.in.: duża hala garażowa na osiem pojazdów i dodatkowy sprzęt oraz magazyny, pomieszczenia do wypoczynku, sala konferencyjno-szkoleniowa, świetlica, kuchnia oraz pokoje biurowe.

 

Na terenie strażnicy nie zabraknie również placu ćwiczeń (100 m tor przeszkód i ściana ćwiczeń). Do tego drogi wewnętrzne, plac manewrowy, chodniki, parking i wszystkie niezbędne przyłącza oraz instalacje.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Budowa powinna potrwać 530 dni.