Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

PGE dostarczy zieloną energię dla Cemex Polska

Opublikowano: 2022-08-30 09:35:30, przez: admin, w kategorii: Firmy

RZESZÓW. PGE Obrót zawarła roczny kontrakt z Cemex Polska na sprzedaż energii elektrycznej, pochodzącej w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii.

Fot. Cemex

Fot. Cemex

 

W ramach umowy PGE dostarczy energię na potrzeby działalności produkcyjnej 36 zakładów firmy (o cztery więcej niż rok temu), które rocznie zużywają ok. 300 GWh energii elektrycznej.

 

- Stale rozwijamy nasze portfolio produktowe związane z OZE, zapewniając naszym klientom szeroki dostęp do ekologicznej energii. Takim przykładem jest nowa umowa handlowa z firmą Cemex, z którą PGE Obrót współpracuje od ponad 12 lat - mówi Janusz Magoń, wiceprezes PGE Obrót.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Cemex Polska kupił energię w ofercie „Naturalnie, że energia”. Oznacza to jej pochodzenie z odnawialnych źródeł.

 

- Oparcie produkcji przemysłowej, takiej jak produkcja cementu czy betonu towarowego, na odnawialnych źródłach energii to znaczący krok na drodze do zmniejszenia śladu węglowego. To również kolejny element w realizacji strategii „Future in Action” mającej na celu przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i minimalizacji wpływu przemysłu na klimat – mówi Jacek Nowosad, menadżer ds. zarządzania energią w Cemex Polska.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Klienci korzystający z oferty „Naturalnie, że energia” otrzymują od PGE Obrót dwa dokumenty: certyfikat (wydawany przez PGE) potwierdzający zakup i wskazujący, jaki procent zakupionej energii w danym roku pochodzi z odnawialnych źródeł, a także certyfikat potwierdzający przekazanie przez PGE Obrót, na rzecz wskazanego w dokumencie odbiorcy końcowego, gwarancji pochodzenia energii wytworzonej z OZE. Dokument uwzględnienia źródła pochodzenia tej energii oraz zakupiony przez klienta wolumen. Gwarancje pochodzenia wydawane są przez prezesa URE i przekazywane do Rejestru Gwarancji Pochodzenia prowadzonego na Towarowej Giełdzie Energii. Każda gwarancja pochodzenia odpowiada 1 MWh energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnym źródle.