Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Rozbudowa infrastruktury turystycznej ziemi lubaczowskiej. Tym razem się uda?

Opublikowano: 2022-08-06 16:44:18, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

POWIAT LUBACZOWSKI. Związek Powiatowo-Gminny Ziemia Lubaczowska nie poddaje się. Właśnie otwarto oferty w kolejnym już przetargu na realizację zadania, na które zarezerwowano 9,9 mln zł.

Powiat lubaczowski czeka sporo inwestycji w infrastrukturę turystyczną

 

Związek tworzą samorządy Lubaczowa oraz gmin Cieszanów, Horyniec-Zdrój i Narol. Planuje on rozbudowę infrastruktury turystycznej w kilku miejscowościach, z Lubaczowem włącznie.

 

Tym razem do przetargu stanęło trzech wykonawców. Najtaniej wyceniła swoją ofertę cieszanowska Firma Usługowo-Handlowa Grzegorz Bauman z Kowalówki k. Cieszanowa - 9 877 000 zł. Główny konkurent, Firma Handlowo-Usługowo-Finansowa Grzegorz Powroźnik z Lubaczowa, zaproponowała cenę 10 858 990 zł. Cena najdroższej oferty, konsorcjum kilku firm z Przemyśla, Przeworska i Radymna, opiewa na 12 329 178 zł i raczej nie będzie się już liczyć w wyścigu po kontrakt.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Przypomnijmy, program funkcjonalno-użytkowy dla tej inwestycji jest już gotowy. Opracowało go Biuro Projektów Inżynierskich Pro-Gress z Lubaczowa. Inwestycja ma być realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

 

Docelowo w całym regionie powstać ma kilka wież widokowych: 24 m w Jędrzejówce, Nowym Siole i Borowej Górze oraz aż 40 m w Horyńcu - Zdroju. Teren wokół nich również zostanie odpowiednio zagospodarowany. Dodatkowo w miejscowościach tych zbudowane zostaną stacje obsługi rowerów (plus Basznia Dolna i Górna, Lubaczów) oraz miejsca postoju dla kamperów wraz z budynkami obsługi (m.in. sanitariaty, prysznice) i altanami grillowymi. Przy okazji w Baszni Dolnej powstanie też park linowy.

 

W samym Lubaczowie również zbudowane zostanie specjalne pole dla kamperów a w budynku do jego obsługi zlokalizowana zostanie także część gastronomiczna. Poza tym miasto wzbogaci się o tężnię solankową i kilka nowych terenów zielonych (m.in. skwer obok starostwa, park podworski).

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Cała inwestycja miałaby się zakończyć w połowie 2024 r.

 

Przedsięwzięcie będzie dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład kwotą 8,9 mln zł.