Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

PGE sponsorem strategicznym Stali Mielec przez kolejne trzy sezony

Opublikowano: 2022-07-14 08:05:40, przez: admin, w kategorii: Firmy

MIELEC. PGE Polska Grupa Energetyczna kontynuuje sponsoring strategiczny FKS Stali Mielec, jedynej piłkarskiej drużyny z województwa podkarpackiego występującej w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Kontrakt został zawarty na najbliższe 3 sezony rozgrywkowe.

Od lewej Jacek Klimek, Wojciech Dąbrowski i Tomasz Poręba

Od lewej Jacek Klimek, Wojciech Dąbrowski i Tomasz Poręba

 

W ramach programu sponsoringowego „MOCna Liga PGE”, wspieramy krajowe drużyny sportowe z najwyższych klas rozgrywkowych. Do takich klubów należy FKS Stal Mielec, która w ostatnim sezonie pokazała, że potrafi stawić czoła silniejszym zespołom, potwierdzając swoją pozycję klubu zasłużonego dla polskiej piłki. Wierzymy, że wsparcie poważnego sponsora, jakim jest PGE, przez kolejne 3 lata, da klubowi potrzebną stabilizację i przyczyni się do jego rozwoju sportowego - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

 

PGE jest sponsorem tytularnym od 2016 roku. Jako sponsor strategiczny PGE pozostanie w nazwie drużyny, która będzie występowała jako PGE FKS Stal Mielec.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

- Wszystkie nasze sukcesy z ostatnich lat, w tym te najważniejsze, awans do PKO BP Ekstraklasy i kolejne utrzymanie w tych rozgrywkach to także ich sukces i ich zasługa. Byli z nami także wtedy, kiedy było ciężko - mówi Jacek Klimek, prezes FKS Stal Mielec.

 

- Współpraca z PGE Polską Grupą Energetyczną, jedną z największych firm w Polsce, daje klubowi niezwykły impuls rozwojowy, co przekłada się też na sukces sportowy. Jestem bardzo zadowolony, że ta nowa umowa będzie obowiązywać przez trzy lata. Da to klubowi bezpieczeństwo i stabilność oraz pozwoli na dalszy rozwój i budowę marki Stali Mielec w Polsce. Serdecznie dziękuję władzom PGE za zaufanie i wsparcie klubu. Nie mam najmniejszej wątpliwości, że bez tego nie bylibyśmy w tym miejscu, gdzie jesteśmy - powiedział Tomasz Poręba, poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

FKS Stal Mielec to klub piłki nożnej, który kontynuuje tradycje powstałego w 1939 roku klubu PZL Mielec. Piłkarska drużyna Stali Mielec jest najbardziej rozpoznawalną marką sportową na Podkarpaciu. Akademia Piłkarska PGE FKS Stal Mielec szkoli około 250 młodych piłkarzy, którzy z powodzeniem reprezentują Stal w różnych kategoriach wiekowych i na różnych poziomach rozgrywkowych.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

W sezonie 2021/22 PGE FKS Stal Mielec po emocjonującym meczu przedostatniej kolejki ze Śląskiem Wrocław utrzymała się w PKO BP Ekstraklasie, w której rozpocznie 3 sezon po wieloletnich występach na niższych szczeblach rozgrywkowych.