Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Europa chce zrezygnować z rosyjskiego gazu

Opublikowano: 2022-06-07 22:41:56, przez: admin, w kategorii: Opinie

Budżet rosyjski jest w 1/3 finansowany ze sprzedaży węglowodorów, dlatego Europa chce do 2027 r. całkowicie zrezygnować z rosyjskiego gazu.

Ceny ropy na światowych rynkach – czy utrzyma się trend spadkowy?

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

- Kryzys energetyczny podsycany przez rosyjski Gazprom mógł być elementem przygotowań do wojny, bo chodzi o to, aby Europa sparaliżowana drożyzną na rynku energii i gazu nie potrafiła zareagować adekwatnie na to co wyprawia Władymir Putin w Ukrainie - mówi Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl. - Dziś już można powiedzieć, ze te wysiłki spełzły na niczym bo Europa wprowadza kolejne sankcje i choć się o nie kłóci to jednak kolejne pakiety sankcji uderzają w rosyjską gospodarkę.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Europa spiera się o to, jak szybko porzucić gaz rosyjski, ale plan porzucenia gazu z Rosji jest już oficjalnym celem unijnym zaproponowanym przez Komisję Europejską i to jest najbardziej doniosły skutek awantury wywołanej przez Putina.

- Europa chce zamknąć stację benzynową Putina do 2027 r., gdy całkowicie zrezygnuje z gazu rosyjskiego – komentuje Wojciech Jakóbik. 

 MarketNews24