Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Nowe samochody dla strażaków ochotników z Rzeszowa

Opublikowano: 2022-06-04 11:27:20, przez: admin, w kategorii: Region

RZESZÓW. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedli Zalesie i Przybyszówka będą miały nowe samochody ratowniczo - gaśnicze.

Fot. Bogdan Szczupaj/Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

Fot. Bogdan Szczupaj/Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

 

Przetarg na auto dla OSP Zalesie jest już ogłoszony. W uzgodnieniu z jednostką miasto zaplanowało zakup lekkiego pojazdu wyposażonego w sprzęt gaśniczy i ratunkowy. Poza wężami i drabinami będą to także m.in. kamera termowizyjna, zestaw elektronarzędzi oraz ubiory ochronne, aparaty ochrony dróg oddechowych i hełmy bojowe wyposażone w latarki.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Na zakup auta dla OSP Przybyszówka pieniądze podczas ostatniej sesji zarezerwowała Rada Miasta Rzeszowa. Na podstawie uchwały miasto dołoży brakująca kwotę do 110 tys. zł, które strażacy otrzymali od sponsorów.

- Dysponujemy dwoma pojazdami. Średni został już wymieniony, natomiast lekki, którego używamy ma już 32 lata. To na miejsce tego drugiego zostanie kupiony nowy – mówi Arkadiusz Bartosik z OSP Przybyszówka.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

- Służba strażaków ochotników jest dla miasta bardzo ważna. Tam, gdzie działają ich jednostki, mieszkańcy czują się jeszcze bezpieczniej. OSP wspomaga nas w rozmaitych sytuacjach kryzysowych, nie tylko gasząc pożary, czy walcząc ze skutkami powodzi. Chociażby ostatnio strażacy z naszych jednostek brali aktywny udział w akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy. Jestem im za to bardzo wdzięczny – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przetarg na samochód dla strażaków z osiedla Przybyszówka zostanie ogłoszony lada dzień. Oba pojazdy mają być dostarczone jednostką najpóźniej jesienią.