Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Fiasko przetargu na rozbudowę infrastruktury turystycznej regionu lubaczowskiego

Opublikowano: 2022-05-16 21:13:42, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

POWIAT LUBACZOWSKI. Inwestycja ta jest przedsięwzięciem Związku Powiatowo-Gminnego Ziemia Lubaczowska.

Powiat lubaczowski czeka sporo inwestycji w infrastrukturę turystyczną

 

Związek tworzą samorządy Lubaczowa oraz gmin Cieszanów, Horyniec-Zdrój i Narol. Planuje on rozbudowę infrastruktury turystycznej w kilku miejscowościach, z Lubaczowem włącznie.

 

Najwidoczniej jednak szacunkowa kwota zamówienia - 9,9 mln zł - była zbyt niska, aby przyciągnąć chętnych wykonawców. Na przetarg nie wpłynęła żadna oferta.

 

Program funkcjonalno-użytkowy jest już gotowy. Opracowało go Biuro Projektów Inżynierskich Pro-Gress z Lubaczowa. Inwestycja ma być realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Docelowo w całym regionie powstać ma kilka wież widokowych: 24 m w Jędrzejówce, Nowym Siole i Borowej Górze oraz aż 40 m w Horyńcu - Zdroju. Teren wokół nich również zostanie odpowiednio zagospodarowany. Dodatkowo w miejscowościach tych zbudowane zostaną stacje obsługi rowerów (plus Basznia Dolna i Górna, Lubaczów) oraz miejsca postoju dla kamperów wraz z budynkami obsługi (m.in. sanitariaty, prysznice) i altanami grillowymi. Przy okazji w Baszni Dolnej powstanie też park linowy.

 

W samym Lubaczowie również zbudowane zostanie specjalne pole dla kamperów a w budynku do jego obsługi zlokalizowana zostanie także część gastronomiczna. Poza tym miasto wzbogaci się o tężnię solankową i kilka nowych terenów zielonych (m.in. skwer obok starostwa, park podworski).

 

Cała inwestycja miałaby się zakończyć w połowie 2024 r.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Przedsięwzięcie będzie dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład kwotą 8,9 mln zł.