Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

„Solidarność” solidarna z Ukrainą

Opublikowano: 2022-03-22 19:12:26, przez: admin, w kategorii: Ogłoszenia

W związku z brutalnym atakiem Rosji na Ukrainę Region Rzeszowski NSZZ Solidarność organizuje zbiórkę Solidarni z Ukrainą.

„Solidarność” solidarna z Ukrainą

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, członków NSZZ Solidarność, organizacji zakładowych NSZZ Solidarność z prośbą o włączenie się do zbiórki pieniężnej na rzecz przybywających do Polski uciekinierów i ich rodzin.

Bądźmy razem! Ten czas to egzamin z naszego człowieczeństwa i solidarności.

Prosimy o wpłaty na konto Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”

Nr konta: 47 1240 1792 1111 0010 1374 3580 z dopiskiem „Ukraina”

Udzielone wsparcie finansowe posłuży zakupowi niezbędnego sprzętu, niezbędnego do niesienia pomocy poszkodowanym w wyniku działań wojennych.

Koordynatorem akcji niesienia pomocy Ukrainie jest Marek Hoło, tel. 608 676 501

Jednocześnie organizujemy zbiórkę naładowanych powerbanków z wejściówką do telefonu, baterii – paluszki różne typy,  profesjonalnych krótkofalówek. Zebrane przedmioty proszę przekazywać do siedziby Regionu Rzeszowskiego NSZZ Solidarność (ul. Matuszczaka 14).

***

Każda pomoc się liczy

To strona oddolnej akcji społecznej dla tych którzy chcą pomóc i dla tych którzy szukają pomocy! Łączymy ludzi dobrego serca z tymi którzy potrzebują pomocy! Jeśli masz miejsce i jesteś gotów przyjąć mieszkańców Ukrainy szukających bezpiecznego domu zgłoś się! Jeśli przybyłeś z Ukrainy i szukasz miejsca, gdzie mógłbyś się zatrzymać z rodziną przeszukaj naszą bazę danych! Jeśli chciałbyś pomóc >>>

***

Akcja #PLECACZEK dla malucha

Jeżeli macie możliwość przygotować mały dziecięcy plecaczek z soczkami, batonikami, Kinder niespodzianka i ogólnie artykułami dla dzieci. Dzieciaki zabierają go na drogę. W końcu mają uśmiech. 

Akcja #PLECACZEK powstała w Daleszycach koło Kielc, miała być organizowana tylko lokalnie ale już jest realizowana też w innych miastach gdzie trafiają dzieci z Ukrainy. Akcja polega na zorganizowaniu plecaczka z wodą z dziubkiem, soczkiem w kartonie, wafelkiem lub batonem, chusteczkami higienicznymi, mały chusteczkami mokrymi, kredkami, kolorowanka i malutką maskotką. W akcję mogą się włączyć szkoły, przedszkola, firmy itd.

Chcemy zebrać większą ilość plecaczków i rozdać w miejscach gdzie są już dzieci z Ukrainy i czekają na dalszą podróż. Plecaki można przynosić do Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”, ul. Matuszczaka 14, a my dostarczymy je małym uchodźcom.

***

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Reagujemy na bieżąco, dzięki Waszemu wsparciu. Dziękujemy!

14 marca Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” przygotował pomoc humanitarną dla mieszkańców i osób walczących w Żytomierzu, który jest wielu dni bombardowany. Miasto ma strategiczne położenie dla Rosjan, bo potrzebne jest do przygotowania zaplecza do szturmu na stolicę Ukrainy.

Region Rzeszowski dzięki wpłatom od darczyńców i środkom zgromadzonym na Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie kupił najpotrzebniejsze rzeczy dla walczących o wolność oraz cywili, którzy nie mogą wydostać z koszmaru wojny. W transporcie do Żytomierza przekazaliśmy: środki opatrunkowe, materace, karimaty, powerbanki, obuwie, skarpety, bieliznę termoaktywną, środki czystości.

W ramach wsparcia dla walczącej Ukrainy Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” przekazuje pomoc humanitarną do miejsc wskazanych przez ks. J. Uliasza, rektora Instytutu Teologicznego we Lwowie-Brzuchowicach, oraz organizuje spotkania robocze w celu opracowania harmonogramu dalszych działań.
 

Kilka dni wcześniej, po informacji otrzymanej od ks. Jacka Uliasza, Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” podjął decyzję o zakupie i przekazaniu środków medycznych dla szpitala we Lwowie, m.in: preparatów do czyszczenia ran, opatrunków specjalistycznych, plastrów, bandaży, kompresów, opasek uciskowych, fartuchów, rękawic chirurgicznych, masek medycznych, igieł i strzykawek.

W inną formę niesienia pomocy zaangażowanych jest również kilku pracowników Regionu Rzeszowskiego, którzy z własnych środków przygotowują kanapki dla uchodźców przekraczających granicę w Medyce.8 marca 2022 w ramach systematycznej pomocy dla walczącej Ukrainy, Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” dostarczył do Żytomierza kolejną pomoc humanitarną.

Kontynuujemy pomoc zgodnie z zapotrzebowaniem otrzymanym od ukraińskiego koordynatora, który wskazuje zakupy potrzebnych, na daną chwilę, środków.

***

Pilnie potrzebni Wolontariusze do pomocy uchodźcom na terenie Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”.
Formularz rejestracji wolontariusza:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=YCBF9vrtHE6nFn_kNgvwiUmEHk8CkAlMns_EdtRooGBUQkVTOTRMRUpFMzg5UlNaWUY5MDAxMzdEVS4u

***

Wspierasz uchodźców? Możesz zapewnić schronienie lub inną pomoc? Więcej informacji >>>

W celu zapewnienia właściwej komunikacji i przepływu danych Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie uruchamia całodobową infolinię do koordynacji działań związanych z  organizacją systemu zbiórki pomocy rzeczowej na terenie województwa podkarpackiego. Zgromadzone dary przekazane będą na pomoc uchodźcom na terytorium RP, jak i przeznaczone do transportu na Ukrainę.

Dodatkowe pytania można kierować pod numery telefonów:

  1. Grupa zabezpieczenia logistyczno – kwaterunkowego (tel. 17 867 1291)
  2. Grupa zabezpieczenia pomocy humanitarnej (tel. 17 867 1292)
  3. Grupa zabezpieczenia medycznego (tel. 17 867 1294)
  4. Grupa zabezpieczenia transportowego (tel. 17 867 1293)

***

Uwaga! Zainteresowanych przekazaniem specjalistycznego sprzętu informujemy, że można go dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego (al. Łukasza Cieplińskiego 4), skąd niezwłocznie trafi do służb ratowniczych na Ukrainie.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Wykaz sprzętu, który jest potrzebny podmiotom ratującym zdrowie i życie ludzi na Ukrainie:

1. Środki medyczne i opatrunkowe
2. Śpiwory
3. Karimaty
4. Odzież ochronna dla strażaków
5. Cyfrowy wzmacniacz radiowy VHF
6. Radiotelefony cyfrowe (stacjonarne, samochodowe, przenośne)
7. Telefon satelitarny
8. Torby medyczne
9. Torba Ambu
10. Kołnierz ortopedyczny typ SCHANTZA
11. Nosze do unieruchamiania medycznego
12. Deska medyczna dla poszkodowanych (ratownicza)
13. Osłona termiczna (kombinezon)
14. Folie NRC
15. Indywidualna stabilizacja medyczna poszkodowanych
16. Latarki różnych typów
17. Łóżka składane
18. Namioty dmuchane
19. Nagrzewnice
20. Obuwie taktyczne/ochronne
21. Środki ochrony osobistej (kombinezony kwasoodporne)
22. Węże pożarnicze o różnych średnicach
23. Beczki ogniowe
24. Lornetki z wielokrotnością 30.
25. Żywność i produkty spożywcze o wydłużonym terminie przydatności – nie jest to priorytet.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny tel. 17 850 17 09, kom. 605 083 500.

Więcej o: Solidarność