Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

BSH chce zatrudnić 100 dodatkowych pracowników pod Rzeszowem

Opublikowano: 2022-02-02 13:38:53, przez: admin, w kategorii: Firmy

POWIAT RZESZOWSKI. BSH zwiększa produkcję AGD i zatrudnienie na Podkarpaciu. Firma szuka 100 dodatkowych pracowników, którzy będą wspierali rozwój fabryki w Głogowie Małopolskim. Poszukiwani są głownie pracownicy , ale również inżynierowie, którzy zajmą się badaniami i projektowaniem nowych modeli urządzeń.

Fot. BSH

Fot. BSH

 

Spółka BSH (dawna fabryka Zelmeru, na terenie Podkarpackiego Parku naukowo-Technologicznego) produkuje na Podkarpaciu kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki do mielenia i odkurzacze. Ten sprzęt gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej, ale również z innych regionów świata oraz z Polski.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

- Rozwijamy fabrykę w Głogowie Małopolskim, wprowadzamy nowe technologie i zwiększamy produkcję. W ubiegłym roku z naszych linii produkcyjnych zjechały ponad dwa miliony urządzeń. Przed nami kolejne inwestycje i w związku z tym powiększamy nasz zespół - mówi Richard Dalacker, dyrektor Oddziału BSH w Rzeszowie. - W ostatnim czasie firma wdrożyła do produkcji nowy model ekspresu Tassimo i staje się głównym dostawcą tych ekspresów w Europie. Ponadto firma uruchomiła produkcję nowego modelu odkurzacza bezworkowego, który w dużym stopniu został zaprojektowany w Centrum Badań i Rozwoju w BSH w Rzeszowie.

BSH w Głogowie Małopolskim (Rogoźnicy) zainstalowane zostały nowe maszyny produkcyjne, zaawansowane urządzenia pomiarowe. Firma planuje wykorzystanie rozwiązań przemysłu 4.0, np. autonomiczne wózki transportowe czy dron, który będzie monitorował ustawienie materiałów w magazynie. Firma już używa z zaawansowanych urządzeń pomiarowych AIBox, które porównują detale z zaprojektowanymi modelami 3D. Fabryka w Głogowie Małopolskim jest obecnie jedyną na świecie z fabryk małego AGD w całej Grupie BSH, w której ten system pomiarowy jest dostępny we wszystkich obszarach pracy nad produktami.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Nowi pracownicy produkcji i transportu wewnętrznego zostaną początkowo zatrudnieni na podstawie umowy o pracę tymczasową z perspektywą na zatrudnienie bezpośrendio przez BSH. 

Firma poszukuje również ponad 40 inżynierów, konstruktorów i specjalistów, którzy w międzynarodowym środowisku będą pracowali nad nowymi technologiami. BSH zatrudni bezpośrednio pracowników do działów badań i rozwoju, zarządzania jakością, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zakupów.