Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

PZL Mielec z kontraktem dla rumuńskiego MSW

Opublikowano: 2021-10-14 11:59:34, przez: admin, w kategorii: Firmy

MIELEC. Mielecka fabryka dostarczy do Rumunii nawet 12 śmigłowców Black Hawk. Nawet, bo przetarg miał charakter ramowy. Do Rumunii na pewno jednak trafią cztery śmigłowce.

Fot. PZL Mielec

Fot. PZL Mielec

 

Rumuńskie Ministerstwo Spraw Wewnetrznych ogłosiło przetarg na dostawę wielozadaniowych śmigłowcow w dwóch konfiguracjach - do operacji lądowych i morskich, w tym do zadań poszukiwawczo-ratowniczych, ewakuacji medycznej i pożarniczej.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

PZL Mielec przygotowała ofertę wspólnie ze swoimi rumuńskimi partnerami - firmami Romaero i Deltamed. Z tą pierwszą firmą w ubiegłym roku mielecka fabryka podpisała porozumienie o budowie wspólnego centrum serwisowego w Bukareszcie (w razie wyboru maszyny proponowanej przez PZL Mielec). Wygląda więc na to, że i ta inwestycja dojdzie do skutku.

 

Jak donosi portal branżowy defence24.pl, powołując się na rumuńskie media, rozstrzygnięcie przetargu nastąpiło 17 września. Jak już wspominaliśmy, umowa będzie miała charakter ramowy i będzie obowiązywać przez cztery lata. PZL Mielec na pewno dostarczy tamtejszemu MSW cztery śmigłowce (zamówienie podstawowe) o wartościu 93,5 mln euro. Docelowo ma ich być jednak 12. Wartość całego kontraktu sięgnęłaby aż blisko 273 mln euro.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Mielecka fabryka (należąca do koncernu Lockheed Martin) pokonała w przetargu włoską grupę Leonardo oraz Airbusa. Ten pierwszy producent wszął jeszcze procedurę odwoławczą.