Piesze przejście graniczne w Medyce otrzyma nowy skaner rtg
PODKARPACKIE. Będzie to już kolejne takie urządzenie, jakie kupi Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie dla swoich placówek granicznych.
Fot. KAS
Fragment opisu zamawianego urządzenia:
„Szybkość taśmociągu minimum 0,2 m/s w obu kierunkach przesuwu taśmociągu. Maksymalne dopuszczalne obciążenie taśmociągu nie może być mniejsze niż 150 kg. Długość taśmociągu na wyjściu i wejściu do tunelu kontrolnego : minimum 300 mm , maksimum 500 mm i musi umożliwiać bezpieczne wprowadzanie oraz odbieranie kontrolowanego bagażu. Zamawiający wymaga wyposażenia skanera w podajniki rolkowe o szerokości równej taśmociągowi o długości minimum 1000 mm i nie dłuższych niż 1200 mm od strony wjazdu i wyjazdu bagażu (…) Generator emitujący promieniowanie rentgenowskie o energii nie mniejszej niż 160 keV. Formowanie wiązki prześwietlającej, zapewnione przez odpowiedni kolimator. Wiązka skierowana do góry lub na dół. Nie dopuszcza się stosowania źródeł promieniowania radioaktywnego, a także źródeł promieniowania neutronowego”.
Na ofertę IAS w Rzeszowie czeka do 8 października. Urządzenie rtg powinno trafić na przejście w Medyce jeszcze w tym roku.
Kilka miesięcy temu celnicy zakupili takie samo urządzenie do swojego kolejowego przejścia granicznego w pawilonie odpraw międzynarodowych przy ul. Czarnieckiego w Przemyślu. Przetarg wygrała gdyńska firma Integra B.R.O.P . IAS zapłaciło za rtg 212 790 zł.