Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Wyjątkowe wybory mleczarskie z Jasienicy Rosielnej

Opublikowano: 2021-09-04 18:28:50, przez: admin, w kategorii: Wizytówki firm

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej to uczestnik tegorocznej edycji Programu „Smaczne bo Podkarpackie” 2021.

Wyjątkowe wybory mleczarskie z Jasienicy Rosielnej

 

Organizatorem Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie” jest Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie. Tegoroczną edycję Patronatem Honorowym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Partnerem Programu jest Województwo Podkarpackie. Szczegóły o Konkursie na www.smaczne.rze.pl.

Firma do tegorocznej edycji Programu zgłosiła serek śniadaniowy naturalny oraz twaróg wiejski półtłusty z Jasienicy Rosielnej. Polecamy gorąco!

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej zajmuje się skupem mleka, jego przetwórstwem i prowadzi handel hurtowy i detaliczny. Skup mleka prowadzi się na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego. Produkuje ponad 40-ci asortymentów różnego rodzaju wyrobów mleczarskich na nowoczesnych liniach technologicznych z wdrożonym systemie HACCP i ISO-22.000:2005, co pozwala znakować wyroby znakiem UE i rozprowadzać na terenie całej Unii Europejskiej. Spółdzielnia oferuje wyroby nabiałowe m. in. mleko spożywcze (2%, 3,2%); śmietany (12%, 18%, 30%, 36%); napoje fermentowane (kefir, maślanka, maślanka owocowa, jogurt naturalny, jogurt owocowy); twarożki; serki śniadaniowe naturalne oraz typu fromage; masło ekstra.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Powyższe asortymenty cechuje duża zawartość białka, witamin, składników mineralnych oraz to, że spełniają wymagania w zakresie środków spożywczych stosowanych w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży. Spełniając te kryteria firma dostarcza artykuły nabiałowe także do przedszkoli, szkół, gastronomi, szpitali.

Naszą wizytówką są produkty ekologiczne wytwarzane od 2007 roku (mleko, twaróg, masło, serek fromage, kefir, jogurt naturalny) pod stałym nadzorem jednostki certyfikującej COBICO – Wieliczka. Na rynku podkarpackim słyniemy z tradycyjnego masła ekstra i twarogu wiejskiego (chudego, półtłustego). Produkty te sygnowane są znakiem „JAKOŚĆ TRADYCJA – Podkarpacie”. Sprzedaż wyrobów własnej produkcji i wg potrzeb rynku spółdzielnia prowadzi poprzez 8 własnych hurtowni, 5 obwoźnych i 15-tu własnych sklepów detalicznych. Całość obsługuje 40 jednostek transportowych, tak w skupie, jak i dystrybucji.

W rejonie Polski południowej OSM Jasienica Rosielna jest jedną z niewielu samodzielnych spółdzielni, która pielęgnuje obrany cel, a więc: produkuje wyroby nabiałowe „nie wzbogacane chemicznie”, krótkoterminowe z tzw. „czystą etykietą” i sprzedaje głównie we własnej sieci handlowej (hurtowej i detalicznej) zlokalizowanej na terenie województwa podkarpackiego.

Firma w swojej działalności w pełni przestrzega zasady terminowego regulowania należności wobec rolników, pracowników, kontrahentów i wszystkich instytucji rządowych co pozwoliło Spółdzielni uczestniczyć przez ostatnie 18 lat w konkursie „Fair Play”, corocznie uzyskują certyfikat tego konkursu i statuetki: srebrną, złotą, platynową, diamentową.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Nasze produkty: twaróg wiejski chudy z Jasienicy Rosielnej, twaróg wiejski półtłusty z Jasienicy Rosielnej oraz masło ekstra z Jasienicy Rosielnej w dniu 8 maja 2017 r. zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wśród nagród można wymienić m.in. „Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego”; „Lider Województwa Podkarpackiego”; „PODKARPACKA NAGRODA GOSPODARCZA”; „LIDER EKOLOGII”; „Gazele biznesu” oraz liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach za produkty takie jak: „SMACZNE BO PODKARPACKIE"; „EKO AGRO POLAND”; „DOCEŃ POLSKIE”; „TOP PRODUKT”.

Na uwagę zasługuje fakt, że Kazimierz Śnieżek w swym dorobku zawodowym posiada nagrodę i tytuł AGROPRZEDSIĘBIORCA WSZECHCZASÓW RP; „AMBASADOR FAIR-PLAY” oraz liczne odznaczenia państwowe jak również tytuł „MENADŻER ROKU 2016” przyznany w głosowaniu czytelników i internautów.