Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

MOC Odkrywców 2021. Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki już we wrześniu

Opublikowano: 2021-08-12 07:39:05, przez: admin, w kategorii: Kultura

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w piątek 24 września oraz w sobotę 25 września na Politechnice Rzeszowskiej.

MOC Odkrywców 2021. Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki już we wrześniu

 

W tym roku, po raz pierwszy w ponaddziesięcioletniej tradycji Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki rozpocznie się od koncertu muzyki elektronicznej poświęconego pamięci Stanisława Lema. Gościem wydarzenia będzie Przemysław Rudź, multiinstrumentalista, popularyzator nauki i astronom.

 

Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki MOC Odkrywców to popularnonaukowy format wszechedukacyjny, święto nauki i techniki w formie plenerowej zabawy dla wszystkich małych i dużych odkrywców. Od 2017 r., czyli od 9. edycji, wydarzenie ze względu na stale rozbudowującą się strukturę i formułę odbywa się na terenie Politechniki Rzeszowskiej. Piknik Odkrywców to jedyne w skali ogólnopolskiej przedsięwzięcie popularnonaukowe, które łączy interaktywną edukację naukowo-techniczną z upowszechnianiem szeroko rozumianej nauki, kultury i sztuki. Wspólna zabawa nauką, a szczególnie warsztatowa edukacja naukowo-techniczna, stanowi doskonały sposób na integrację rzeszowskich środowisk i skutecznie działa na linii dziecko-uczeń-nauczyciel-rodzic.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

W tym roku, wzorem lat ubiegłych, przygotowywane będą cztery główne strefy tematyczne: Pasaż Techniki, Pasaż Nauki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii. W obrębie stref prezentowane będą interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii. Nie zabraknie też wysokich napięć, pokazów transformatorów Tesli, widowiskowych pojedynków wojów, zbrojnych z czasów krucjat i rycerstwa epoki Grunwaldu.

 

Podczas wydarzenia zaprezentują się koła naukowe działające na Politechnice Rzeszowskiej oraz zaproszeni goście z najlepszych polskich uczelni. Obok studentów uczelni wyższych swoje osiągnięcia będą demonstrować także przedstawiciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych miasta i regionu. Oprócz klasycznych nauk przyrodniczych będzie można się spotkać ze sztuką – malarstwem, rzeźbą, metaloplastyką, ceramiką i muzyką, z popularną kulturą materialną oraz dziedzinami towarzyszącymi.

 

Dla uczestników wydarzenia swoje prezentacje przygotują firmy oraz instytucje, które na co dzień działają w innych obszarach życia. Kolejny raz będzie można wsiąść do „pociągu nie byle jakiego”, sprawdzić najnowsze osiągnięcia komunikacyjne partnerów imprezy Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie i PKP Polskie Linie Kolejowe SA, Polregio, a także odwiedzić stoiska i prezentacje instytucji, które po raz pierwszy pojawią się na Pikniku. Na zakończenie będzie można wysłuchać wykładu gościa specjalnego Wiktora Niedzickiego.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Wstęp na wszystkie wydarzenie jest bezpłatny i ogólnie dostępny.