Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Księżna Yorku, Sarah Ferguson przyjedzie do Jarosławia

Opublikowano: 2021-05-25 17:17:23, przez: admin, w kategorii: Region

JAROSŁAW.

Sarah Ferguson. Fot. Archiwum

Sarah Ferguson. Fot. Archiwum

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Na zaproszenie Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę Mukohelp - księżnej Yorku, Sarah Ferguson, była żona księcia Andrzeja, syna królowej brytyjskiej. – Księżna odwiedzi Jarosław 3 września i spędzi z podopiecznymi Fundacji cały dzień – wyjaśnia Monika Bartnik, prezes Mukohelp.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Księżną ma honorowy tytuł ambasadora Fundacji. Przyjęła go pod koniec kwietnia i od tego czasu trwały starania o osobistą wizytę Sarah Ferguson w Jarosławiu.

Księżna była rzecznikiem amerykańskiej organizacji dobroczynnej SOS Children's Villages. Założyła również dwie własne fundacje: Chances for Children i Children in Crisis. Angażuje się w publiczne zbiórki funduszy na projekty poświęcone pomocy dzieciom, wykorzystując własną popularność w mediach i w społeczeństwie Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

W Polsce księżna Sarah m.in. zainicjowała budowę Górskiej Przystani' w Lipnicy Wielkiej, dla dzieci przechodzących długotrwałą rehabilitację. Jest również Damą Orderu Uśmiechu, który odebrała w grudniu 1999 w Warszawie.

 .